Daria Pikulik trzecia w omnium podczas ME

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2022 20:01
Polka wywalczyła brązowy medal w wieloboju podczas ME w kolarstwie torowym w Monachium.
Daria Pikulik
Daria Pikulik Foto: Darek Matyja

Daria Pikulik zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w Monachium. Polka do końca walczyła o zwycięstwo w kolarskim wieloboju zwanym omnium. Od pierwszej konkurencji, wyścigu scratch, była w czołówce, a przed startem finałowego wyścigu punktowego zajmowała drugie miejsce. Ostatecznie Pikulik zajęła trzecie miejsce ze 167 punktami. Wygrała Włoszka Rachele Barbieri (174 pkt.), a srebro Francuzka Clara Copponi (171 pkt.).
To trzeci medal reprezentantów Polski w kolarstwie torowym mistrzostwach Europy w Monachium. Wcześniej brązowe medale wywalczyły: Nikola Wielowska w scratchu oraz drużyna sprinterek w skłądzie: Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak.

***

Nikola Wielowska oraz drużyna sprinterek na podium ME w kolarstwie torowym w Monachium.

Polskie biegaczki w brązem ME w drużynowej klasyfikacji maratonu.

Aleksandra Mirosław mistrzynią Europy, Aleksandra Kałucka i Marcin Dzieński ze srebrem, a Natalia Kałucka zdobyła brązowy medal w Monachium.