4 polskie medale w ME we wspinaczce sportowej na czas

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2022 17:01
Aleksandra Mirosław mistrzynią Europy, Aleksandra Kałucka i Marcin Dzieński ze srebrem, a Natalia Kałucka zdobyła brązowy medal w Monachium.
Aleksandra Mirosław
Aleksandra Mirosław Foto: Darek Matyja

Z czterema medalami z mistrzostw Europy z Monachium powrócą nasze reprezentantki i reprezentant we wspinaczce sportowej na czas.
Wśród kobiet do półfinałów awansowały bowiem 4 Polki: Aleksandra Mirosław, Patrycja Chudziak, Aleksandra Kałucka i jej siostra bliźniaczka Natalia Kałucka. Dla piątej z Polek - Anny Brożek zabrakło miejsca w ćwierćfinale, bo wszystkie miejsca zajęte były już przez nasze pozostałe zawodniczki.
Ostatecznie złoto po pasjonującym finałowym biegu, w którym sytuacja zmieniała się kilka razy, złoto zdobyła Aleksandra Mirosław, która pokonała Aleksandrę Kałucką. W małym finale Natalia Kałucka pokonała Patrycję Chudziak i wywalczyła brąz.

Posłuchajcie co Ola Mirosław powiedziała po zakończeniu rywalizacji.

Natomiast wśród mężczyzn we wspinaczce sportowej na czas reprezentował nas tylko Marcin Dzieński, który  przegrał dopiero w finale z Ukraińcem Danyiłem Bołdyrewem i tym samym Polak został wicemistrzem Europy.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Jakub Majerski był trzeci w finale wyścigu na 100 metrów motylkiem podczas ME w Rzymie.

W finale tenisowego turnieju rangi ATP 1000 w Montrealu Polak przegrał w trzech setach z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą.

Polskie biegaczki w brązem ME w drużynowej klasyfikacji maratonu.