Już 11 medali lekkoatletycznych ME

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2022 12:01
W sobotę srebrne medale wywalczyły Katarzyna Zdziebło i kobieca sztafeta 4x400 metrów, a brąz w biegu na 800 metrów zdobyła Anna Wielgosz.
Wicemistrzynie Europy w sztafecie 4x400 m - Monachium 2022: Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska, Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-WitanFoto: PAP / Adam Warżawa

Trzy medale wywalczyły w sobotę polskie lekkoatletki podczas mistrzostw Europy w Monachium. Tytuły wicemistrzyń wywalczyły: Katarzyna Zdziebło w chodzie na 20 km, kobieca sztafeta 4x400 metrów, a brązowy medal zdobyła Anna Wielgosz w biegu na 800 metrów.

Tak więc Polska ma już 11 medali podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Co ciekawe 10 z tych jedenastu krążków to zasługa naszych lekkoatletek.
Sobota rozpoczęła się od srebra Katarzyny Zdziebło, która mimo problemów z kręgosłupem doszła do mety chodu na 20 km na 2. miejscu.
Sporą niespodziankę sprawiła Anna Wielgosz, która kapitalnym finieszem w biegu na 800 metrów wskoczyła na podium, kończąc rywalizację na trzecim miejscu.
Dzień zakończył się srebrem kobiecej sztafety 4x400 metrów. Tylko Holenderki były lepsze od Anny Kiełbasińskiej, Igi Baugart-Witan, Justyny Święty-Ersetic i Natalii Kaczmarek, która na ostatniej zmianie wyprowadziła naszą sztafetę z czwartego na drugie miejsce.
Niewiele do medalu zabrakło też Alicji Konieczek, która była czwarta w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

W niedzielę w Monachium m.in. półfinały i mamy nadzieję finał biegu na 100 metrów przez płotki - z Pią Skrzyszowską, Klaudią Siciarz i Klaudią Wojtunik oraz finały sztafet 4x100 metrów z polskimi sprinterami i sprinterkami. .
Pierwsze konkurencje ostatniego dnia rywalizacji lekkoatletów w Monachium od 19:05.

Więcej informacji z innych sportowych aren w dźwiękowej wersji "Sportowego weekendu".