Ostatnia aktualizacja: 09.09.2022 05:55
Iga Świątek wygrała z trzech setach z Aryną Sabalenka.
Iga Świątek w finale US Open
Iga Świątek w finale US OpenFoto: PAP/EPA / CJ Gunther

Iga Świątek awansowała do finału wielkoszlemowego turnieju US Open. Polka pokonała w półfinale po trzysetowym meczu Białorusinkę Arynę Sabalenkę 3:6, 6:1, 6:4.
W pierwszym secie wydawało się, że o awans może byc trudno, gdyż Sabalenka grała bardzo dobrze i zakończyła tę partię wygraną do trzech. Potem sytuacja jednak się odmieniła.
Świątek wygrała dwa pierwsze gemy bez straty punktu i do końca tej partii, wygranej do jednego, nie oddała inicjatywy.
Trzeci set był bardzo wyrównany i Sabalenka dość długo prowadziła z przewagą przełamania. Jednak przy stanie 3:4 Świątek najpierw odrobiła przełamanie, potem gładko wygrała gema przy swoim podaniu, a następnie ponownie przełamała Białorusinkę wykorzystując drugą piłkę meczową.
Mecz trwał 2 godziny i 13 minut.

W walce o zwycięstwo w turnieju Iga zagra z Tunezyjką Ons Jabeur.
Finał w sobotę o 22:00 czasu polskiego.

***

Medalistka mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów w czwórkowej "Strefie sportu"

Liderka światowego rankingu, w rozegranym w nocy polskiego czasu meczu ćwierćfinałowym, pokonała w dwóch setach Amerykankę Jessicę Pegulę.

Polscy siatkarze wygrali z Amerykanami w ćwierćfinale mistrzostw świata.