Wioślarze ze złotem MŚ

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2022 22:01
W czeskich Racicach polska czwórka podwójna nie zostawiła wątpliwości kto jest najlepszy.
Wioślarstwo 1200 - MŚ 2022 - czwórka podwójna: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański Foto: PAP/EPA / Martin Divisek
Polska wioślarska czwórka podwójna wywalczyła złoty medal mistrzostw świata, które trwają w czeskich Racicach.

Polacy płynęli w składzie: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański. Nasi mistrzowie świata wyprzedzili drugich na mecie Brytyjczyków oraz Włochów, którzy zdobyli brąz.
Złoto naszej czwórki podwójnej to jedyny medal wywalczony podczas tych mistrzostw przez polskich wioślarzy.

Posłuchajcie co po wywalczeniu złota powiedzieli Dominik Czaja, Mateusz Biskup. Mirek Ziętarski i Fabian Barański.

Więcej informacji sportowych znajdziecie natomiast w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

Polskie siatkarki wygrały swój pierwszy mecz w mistrzostwach świata. W Holandii pokonały 3:1 Chorwację.

Szwajcarski tenisista pożegnał się z publicznością podczas Pucharu Lavera.

Dobre starty Polek w mistrzostwach świata w wyścigach ze startu wspólnego elity, do lat 23 i juniorek.