Kamerun zremisował z Serbią, Ghana wygrała z Koreą Południową.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 28 listopada 2022
MŚ w Katarze
MŚ w Katarze Foto: shutterstock

Afrykańskie drużyny walczą w piłkarskich mistrzostwach świata w piłce nożnej w Katarze i cały czas liczą się w walce o wyjście z grupy.
Kameruńczycy zremisował dziś z Serbią 3:3.
Kamerun prowadził 1:0 po strzale Jean-Charlesa Castelletto w 29. minucie. Wyrównał Strahinja Pavlovic w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, a po chwili drugą bramkę dla Serbii zdobył Sergej Milinkovic-Savic.
W drugiej połowie, w 53. minucie trzecią bramkę dla Serbii strzelił Aleksandar Mitrovic. Nadzieję Kameruńczykom przywrócił w 64. minucie Vincent Aboubakar strzelając gola na 2:3. W 66. minucie był już remis 3:3 po strzale Erica Maxima Choupo-Motinga i taki wynik utrzymał się do końca.
Po dwóch meczach Serbia i Kamerun mają po 1 punkcie.
W drugim meczu grupy G o 17:00 Brazylia zmierzy się ze Szwajcarią - obie te drużyny mają już na koncie po 3 punkty.

W pierwszym poniedziałkowym meczu w grupie H także nie brakowało emocji. Ghana pokonała 3:2 Koreę Południową. Do przerwy Ghańczycy prowadzili 2:0 po golach Mohammeda Salisu w 24. minucie i Mohammeda Kudusa w 34. minucie. Po przerwie Koreańczycy wzięli się za odrabianie strat i po golach Cho Gue-Sunga w 58. minucie i 61. minucie doprowadzili do remisu 2:2. Gola na wagę zwycięstwa Ghany strzelił ponownie Mohammed Kudus w 68. minucie. Po tym meczu Ghana ma 3 punkty, a Korea 1.
W drugim poniedziałkowym meczu tej grupy o 20:00 Portugalia, która po wygranej z Ghaną ma 3 punkty, zagra z Urugwajem, który w pierwszym meczu zremisował z Koreą Południową.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.