Już 15 polskich medali w Lake Placid

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2023 00:20
Podczas Zimowej Uniwersjady Marek Kania był trzeci w łyżwiarskim wyścigi na 500 metrów. Wojciech Janik wywalczył brąz, Anna Nędza-Kubiniec srebro, a Barbara Skrobiszewska brąz w biathlonowym biegu pościgowym. Srebro zdobyła drużyna mieszana w kombinacji norweskiej.
Marek Kania
Marek KaniaFoto: Paweł Skraba / AZS

Kolejne medal polskich sportowców podczas Zimowej Uniwersjady w Lake Placid.
Marek Kania finiszował na trzecim miejscu w łyżwiarskim wyścigu na 500 metrów. Polak był wolniejszy tylko od dwóch Japończyków - Wataru Morishige i Kazuyi Yamady.

Posłuchajcie co powiedział po wywalczeniu medalu.

Wśród kobiet na tym dystansie najlepiej z naszych reprezentantek spisała się Iga Wojtasik, która była szósta. Wyprzedziły ją tylko Koreanki i Japonki.
Po kilkunastu minutach odpoczynku po finale 500 metrów Kania wystartował jeszcze w sztafecie mieszanej z Martyną Baran, ale tym razem nie udało się zdobyć medalu i zakończyli rywalizację na 6. miejscu.

Bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci w biathlonowym biegu pościgowym. Wojciech Janik, który w sprincie był 8. ale zdołał poprawić się o 5 miejsc i zdobył brąz. Na czwartym miejscu finiszował Wojciech Filip. Anna Nędza-Kubiniec straciła jedną pozycję w stosunku do sprintu i wywalczyła srebro, natomiast o 4 pozycje awansowała Barbara Skrobiszewska, stając na najniższym stopniu podium.

Posłuchajcie co po swoim starcie powiedziała Anna Nędza-Kubiniec.

Srebrny medal dla naszych barw zdobyła też drużyna mieszane w kombinacji norweskiej w składzie: Nicole Konderla, Andrzej Szczechowicz i Weronika Kaleta.

W Zimowej Uniwersjadzie w Lake Placid Polacy zdobyli już 15 medali - 4 złote, 5 srebrne i 6 brązowych. Uniwersjada potrwa do 22 stycznia.

***

Polska panczenistka była druga w wyścigu na 1500 metrów w Lake Placid.

Kamila Żuk dobrze zaprezentowała się podczas zawodów Pucharu Świata w Pokljuce. Teraz z optymizmem patrzy w przyszłość i zapowiada równie udane starty.

Anna Nędza-Kubiniec w biathlonowym sprincie, drużyna panczenistek i para mieszana w skokach narciarskich ze złotymi medalami Zimowej Uniwersjady.