Iga Świątek "dojechała" już do półfinału w Madrycie

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2023 21:26
Petra Martić nie miała nic do powiedzenia w ćwierćfinałowym meczu z Igą Świątek.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: Tennis Channel

Liderka rankingu najlepszych tenisistek świata pewnie awansowała do półfinału turnieju tenisowego w Madrycie. W ćwierćfinale pokonała Chorwatkę Petrę Martić 6:0, 6:3.
Pierwsza partia była prawdziwym popisem naszej tenisistki, która grała niemal bezbłędnie i po 27 minutach zakończyła ją nie tracąc ani jednego gema.
Drugi set był nieco bardziej wyrównany, ale w nim także światowa "jedynka" cały czas kontrolowała przebieg gry i wygrała tę partię 6:3. Mecz trwał godzinę i 10 minut.
W walce o finał rywalką Świątek będzie Rosjanka Weronika Kudiermietowa, która w ćwierćfinale dość nieoczekiwanie pokonała rozstawioną z "trójką" Amerykankę Jessicę Pegulę 6:4, 0:6, 6:4.

***

W meczu 1/8 finału Iga Świątek wygrała w trzech setach z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową.

Miało być "święto futbolu", a skończyło się bezbramkowym "meczem walki" i... karnymi.

Po wygraniu z Koreą polscy hokeiści o krok od "Elity"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2023 17:07
W meczu hokejowych mistrzostw świata Dywizji 1A Polska wygrała 7:0 z Koreą Południową.