Polacy nie odegrali istotnej roli w ORLEN Wyścigu Narodów

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2023 14:10
Słoweniec Glivar wygrał ORLEN Wyścig Narodów. Portugalczyk Morgado najszybszy na ostatnim etapie z metą w Arłamowie.
Kolarstwo
KolarstwoFoto: Shutterstock

Ostatni etap ORLEN Wyścigu Narodów wywrócił do góry nogami klasyfikację generalną. Dotychczasowy lider Duńczyk Nikolaj Mengel nie wytrzymał podjazdów do Arłamowa i spadł na 13. miejsce.
Najszybszy na ostatnim etapie był Portugalczyk Antonio Morgado, który po pasjonującym finiszu wyprzedził zwycięzcę całego wyścigu Słoweńca Gala Glivara.
Polacy, mimo że byli widoczni na trasie, nie odegrali istotnej roli na tym etapie, zresztą podobnie jak w całym wyścigu. W niedzielę najlepszy z naszych był Mateusz Gajdulewicz, który dojechał do mety na 31. miejscu. W klasyfikacji generalnej najwyżej uplasował się także Gajdulewicz, który zajął jednak odległe 41. miejsce, tracąc do zwycięzcy ponad 12,5 minuty.
W pięcioetapowym wyścigu, którego trasa prowadziła przez Węgry i Słowację do Polski, startowały 22 narodowe reprezentacje zawodników do lat 23 oraz dodatkowo trzy, zaproszone przez organizatorów polskie grupy kolarskie.

***

Piłkarska reprezentacja Polski awansowała do półfinału mistrzostw Europy do lat 17-tu.

Podczas zawodów w Los Angeles Amerykanin poprawił własny rekord świata.

W niedzielę w pierwszej rundzie w Paryżu zagrają jeszcze Magda Linette i Hubert Hurkacz. Iga Świątek w niedzielę "ma wolne".