Iga Światek w III rundzie Roland Garros, w piątek gra Hubert Hurkacz

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023 08:00
W pierwszym secie rywalka światowego rankingu miała trochę problemów z Amerykanką Claire Liu, w drugim kłopotów już nie było. W piątek o III rundę zagra Hubert Hurkacz.
Iga Świątek
Iga Świątek Foto: PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG

To wcale nie był taki spacerek jakby mogło się wydawać po wyniku. Iga Świątek wygrała w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego ta paryskich kortach im. Rolanda Garrosa z Amerykanką Claire Liu 6:4, 6:0. Mecz trwał jednak niemal 1,5 godziny, a pierwszy set - jak na Igę - aż ponad 50 minut. W drugiej partii wszystko jednak wróciło do normy i teraz liderka światowego rankingu może już myśleć o meczu trzeciej rundy z Chinką Wang Xinyu.

W piątek o III rundę Roland Garros zagra Hubert Hurkacz, a jego rywalem w meczu, który rozpocznie się nie wcześniej niż o 16:00 będzie Peruwiańczyk Juan Pablo Varillas.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.

03:58 PSr - 2 czerwca 2023 2.mp3 Poranny przegląd sportowy - 2 czerwca 2023

***

Liderka światowego rankingu tenisistek kończy w środą 22 lata.

Hubert Hurkacz po pięciosetowym meczu awansował do III rundy w Paryżu. Magdalena Fręch odpadła w drugiej rundzie.

Dwie wygrane z Litwą i Belgią oraz dużo rzuconych punktów sprawiły, że nasi koszykarze 3x3 awansowali bezpośrednio do ćwierćfinału mistrzostw świata w Wiedniu.