Ostatnia aktualizacja: 03.07.2023 22:05
Chinka Zhu Lin ugrała z liderką światowego rankingu tylko cztery gemy. Do drugiej rundy awansowali też Hubert Hurkacz i Magda Linette.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: PAP/EPA / ADAM VAUGHAN

Iga Świątek awansowała do II rundy wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. Polka w pierwszej rundzie pokonała 6:1, 6:3 Chinkę Zhu Lin.
Pierwszy set rozpoczął się od szybkiego prowadzenia liderki światowego rankingu i po kilkunastu minutach gry było już 5:0. Od tej pory Chinka zaczęła grać coraz lepiej. Co prawda w pierwszym secie zdołała wygrać tylko jednego gema, ale w drugim grała coraz odważniej, co sprawiało trochę kłopotów Idze. Jednak nie na tyle by nie wygrać także tej partii - tym razem 6:3. Ten set z powodu deszczu był przerwany na kilkanaście minut przy stanie 4:3 - tyle było potrzebne na zamknięcie dachu nad kortem numer 1.
Kolejną rywalką liderki światowego rankingu będzie Hiszpanka Sara Sorribes Tormo.

Do drugiej rundy Wimbledonu awansowali też Magda Linette oraz Hubert Hurkacz.
Linette pokonała Szwajcarkę Jil Teichmann 6:3, 6:2, a jej kolejną rywalką będzie Czeszka
Barbora Strycova.
Hurkacz pokonał na inaugurację Hiszpana Alberta Ramosa Vinolasa 6:1, 6:4, 6:4, a jego kolejnym rywalem będzie Brytyjczyk polskiego pochodzenia Jan Choinski.

03:04 SPD - 3 lipca 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 3 lipca 2023

We wtorek swój mecz pierwszej rundy rozgra Magdalena Fręch. Jej rywalka będzie Tunezyjka Ons Jabeur.

***

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 zakończone.

Świątek, Linette i Hurkacz zagrają już w poniedziałek.

Magda Linette zajmuje 24. miejsce, Magdalena Fręch - 70., a Hubert Hurkacz jest 18.