Polscy pływacy mistrzami Uniwersjady

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2023 15:01
Męska sztafeta pływacka 4x100 metrów stylem dowolnym wywalczyła złoto w Chengdu.
Pływanie - Mistrzowie Uniwersjady w Chengdu w sztafecie 4x100 m dowolnym
Pływanie - Mistrzowie Uniwersjady w Chengdu w sztafecie 4x100 m dowolnymFoto: AZS / Rafał Oleksiewicz

Polska sztafeta pływacka 4x100 metrów stylem dowolnym mężczyzn wywalczyła złoty medal Letniej Uniwersjady w Chengdu. Polacy w finale płynęli w składzie: Kamil Sieradzki, Dominik Dudys, Mateusz Chowaniec i Jakub Kraska. W kwalifikacjach startowali też Piotr Ludwiczak i Marcel Wągrowski. Srebro wywalczyli Brazylijczycy, a brąz Francuzi.

To czwarty polski medal podczas Uniwersjady w Chinach. Wcześniej trzy brązowe medale zdobyli: Oskar Miliwek w strzelectwie, Kacper Szczurowski w judo i Patrycja Adamkiewicz w taekwondo.

***

Po turnieju w Warszawie Iga Świątek rozpoczęła już 70. tydzień liderowania w rankingu WTA.

Na finiszu o zwycięstwo Majka walczył z Kwaitkowskim i mało brakowało a pogodziłby ich Mohorić.

Zaczął Oskar Miliwek, a w poniedziałek kolejne brązowe medale Uniwersjady w Chengdu zdobyli Kacper Szczurowski i Patrycja Adamkiewicz.