Ostatnia aktualizacja: 25.01.2024 22:05
Czworo polskich snowboardzistów zdobyło punkty Pucharu Świata w Rogli.
Oskar Kwiatkowski
Oskar Kwiatkowski Foto: arch. Oskara Kwiatkowskiego

Nieźle spisali się polscy snowboardziści podczas zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata zawodów w Rogli w Słwenii.
W rozegranym tam gigancie równoległym Oskar Kwiatkowski zajął 11. miejsce, odpadając w 1/8 finału, po przegranej z Włochem Mirko Felicettim. Michał Nowaczyk zajął 23. miejsce. Wygrał Austriak Benjamin Karl.

Wśród kobiet 20. miejsce zajęła Maria Bukowska-Chyc, a 22. była siostra Oskara - Olimpia Kwiatkowska. Wygrała Japonka Tsubaki Miki.
Kolejne zawody Pucharu Świata już w sobotę w Simonhoehe w Austrii.

04:04 Sportowe podsumowanie dnia - 25 stycznia 2024.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 25 stycznia 2024

***

Hubert Hurkacz przegrał w ćwierćfinale Australian Open po pięciosetowym meczu. Jan Zieliński awansował do finału gry mieszanej w Melbourne.

Niemcy zagrają z Danią, a Szwecja z Francją w półfinałach mistrzostw Europy w piłce ręcznej.

Młodzi reprezentanci Polski w łyżwiarstwie figurowym po swoim debiucie w mistrzostwach Europy seniorów.