ZAKSA wygrała 3:2 z Halkbankiem w Lidze Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2024 08:01
Siatkarze z Kędzierzyna zrobili pierwszy krok w drodze do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.
Siatkówka
SiatkówkaFoto: shutterstock.com/athichoke pim

Siatkarze Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle pokonali we własnej hali Halkbank Ankara 3:2 w pierwszym meczu barażowym o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.
W tym spotkaniu nie brakowało emocji nie tylko na trybunach ale i na parkiecie. W połowie piątego seta mecz został przerwany na ponad kwadrans wskutek pomyłki sędziów przy liczeniu punktów i związanego z tym zamieszania.
Rewanż odbędzie się 7 lutego w Turcji.
Zwycięzca dwumeczu w ćwierćfinale zmierzy się z włoskim zespołem Cucine Lube Civitanova.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

04:50 PS - 1 lutego 2024.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 1 lutego 2024

***

Pia Skrzyszowska przebiegła 60 metrów przez płotki w najlepszym w tym sezonie czasie w Europie.

Medalistka Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej - Hania Mazur, jest już w... Japonii i tam powalczy o kolejny medal w łyżwiarstwie szybkim - tym razem w mistrzostwach świata juniorów.

W meczu o brąz mistrzostw świata drużyn pięcioosobowych Polacy przegrali 2:3 z gospodarzami turnieju - Omanem.