Wiktoria Wołk brązową medalistką mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2024 18:50
Polka uzyskała w dwuboju 215 kg i zajęła trzecie miejsce w kat. 64 kg.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Wiktoria Wołk w bułgarskiej Sofii zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w kat. 64 kg.
Zawodniczka Klubu "Tarpan Mrocza" w rwaniu miała problemy. Spaliła pierwsze podejście do 93 kg, także druga próba do 94 kg nie była udana. I gdy wydawało się, że szanse na zaliczenie boju są już małe, w trzecim podejściu bez problemów zaliczyła 94 kg, co dawało jej na półmetku szóstą pozycję.
W podrzucie było już zdecydowanie lepiej. Wołk zaliczyła trzy podejścia do 115, 118 i 121 kg i awansowała na trzecie miejsce. W sumie w dwuboju Polka uzyskała 215 kg.
Wyniki w kat. 64 kg:
1. Hanna Dawydowa (Ukraina) 220 (100+120)
2. Switlana Samuliak (Ukraina) 219 (101+118)
3. Wiktoria Wołk (Polska) 215 (94+121)
To drugi polski medal w stolicy Bułgarii. Wcześniej srebro w kategorii 49 kg zdobyła Oliwia Drzazga.

***

Darek Fiuk

Michał Burczyński zdobył w estońskiej Parnawie tytuł mistrza Europy w bojerowej klasie DN. Polak zapewnił sobie tytuł wygrywając dwa ostatnie wyścigi.

Polka zdobyła srebrny medal w kat. 49 kg uzyskując w dwuboju 170 kg.

W pojedynku o trzecie miejsce - Roksana Zasina w kategorii do 55 kg, pokonała Rozę Szenttamasi, a Patrycja Gil wygrała z Rumunką - Kateryną Zydaczevską.