Kolejne dwa medale polskich zapaśniczek w mistrzostwach Europy

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2024 22:05
Anhelina Łysak w kategorii 57 kg i Wiktoria Chołuj w wadze 72 kg zdobyły w Bukareszcie brązowe medale zapaśniczych mistrzostw Europy.
Angelina Łysak
Angelina ŁysakFoto: PZZ

Polskie zapaśniczki na trwających w Bukareszcie mistrzostwach Europy wywalczyły już cztery medale. W czwartek brązowe krążki zdobyły - Roksana Zasina w kategorii do 55 kg, i Patrycja Gil w kategorii do 59 kilogramów.
W piątek także na najniższym stopniu podium stanęły: Anhelina Łysak w kategorii do 57 kg i Wiktoria Chołuj w kategorii do 72 kg. Łysak w walce o trzecie miejsce położyła na łopatki Mihaelę Samoil z Mołdawii, natomiast Chołuj wygrała na punkty 6:2 z występującą pod flagą neutralną Białorusinką Wiktoriją Radzkową.
W piątkowym repasażu wystąpiła z kolei Aleksandra Wólczyńska - startująca w kat. 62 kg. Polka przegrała z późniejszą brązową medalistą Ukrainką Julią Ostapczuk przez położenie na łopatki.

04:27 Sportowe podsumowanie dnia - 16 lutego 2024.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 16 lutego 2024

***

Darek Fiuk

W pojedynku o trzecie miejsce - Roksana Zasina w kategorii do 55 kg, pokonała Rozę Szenttamasi, a Patrycja Gil wygrała z Rumunką - Kateryną Zydaczevską.

Polka uzyskała w dwuboju 215 kg i zajęła trzecie miejsce w kat. 64 kg.

Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek zdobyły brązowy medal w sprincie drużynowym mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w kanadyjskim Calgary.