Damian Żurek na podium MŚ w łyżwiarstwie szybkim

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2024 12:05
Polski panczenista był trzeci w wyścigu na 500 metrów podczas mistrzostw świata w Calgary.
Damian Żurek
Damian ŻurekFoto: PZŁS / Rafał Oleksiewicz

Damian Żurek zdobył w Calgary brązowy medal mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w biegu na 500 metrów. Zwyciężył Amerykanin Jordan Stolz. 16. był Piotr Michalski, a 18. miejsce zajął Marek Kania.
Wśród pań w tej konkurencji najlepsza okazała się Holenderka Femke Kok. 9. była Andżelika Wójcik, 14. - Karolina Bosiek, a 16. - Martyna Baran.
Na 7. pozycji bieg drużynowy ukończyły Natalia Jabrzyk, Karolina Bosiek i Magdalena Czyszczoń. Wygrały Holenderki. Rywalizacja panów zakończyła się wygraną Włochów, Polacy nie startowali.

Reprezentacja Polski zdobyła do tej pory w Kanadzie dwa medale. Wcześniej po brąz sięgnęła drużyna sprinterek - Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek.
Mistrzostwa potrwają do niedzieli.

03:55 Sportowy weekend - 17 lutego 2024.mp3 Sportowy weekend - 17 lutego 2024

***

Polka uzyskała w dwuboju 215 kg i zajęła trzecie miejsce w kat. 64 kg.

Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek zdobyły brązowy medal w sprincie drużynowym mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w kanadyjskim Calgary.

Anhelina Łysak w kategorii 57 kg i Wiktoria Chołuj w wadze 72 kg zdobyły w Bukareszcie brązowe medale zapaśniczych mistrzostw Europy.