Kubacki ósmy w Sapporo

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2024 10:01
Kraft przed Kobayashim i Wellingerem w konkursie skoków Pucharu Świata w Sapporo.
Dawid Kubacki
Dawid KubackiFoto: Shutterstock.com/Marcin Kadziolka

Dawid Kubacki zajął ósme miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo w Japonii. 12. miejsce zajął Kamil Stoch, a Aleksander Zniszczoł zakończył rywalizację na 25. miejscu.
Wygrał Austriak Stefan Kraft, przed Japończykiem Ryoyu Kobayashim i  Niemcem Andreasem Wellingerem. To już 39. pucharowe zwycięstwo Krafta w karierze.
30. miejsce w sobotnim konkursie zajął... 51-letni Japończyk Noriaki Kasai - najstarszy skoczek w historii cyklu Pucharu Świata.

W niedzielę kolejny konkurs w Sapporo - początek o 3:00 polskiego czasu. Wcześniej jeszcze kwalifikacje - o 1:30.

***

Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek zdobyły brązowy medal w sprincie drużynowym mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w kanadyjskim Calgary.

Anhelina Łysak w kategorii 57 kg i Wiktoria Chołuj w wadze 72 kg zdobyły w Bukareszcie brązowe medale zapaśniczych mistrzostw Europy.

Polski panczenista był trzeci w wyścigu na 500 metrów podczas mistrzostw świata w Calgary.