Zielińska-Stubińska mistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2024 22:05
Polska sztangistka wygrała rywalizację w kategorii do 81 kg podczas mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w Sofii.
Weronika Zielińska-Stubińska
Weronika Zielińska-StubińskaFoto: arch Weroniki Zielińskiej-Stubińskiej

Weronika Zielińska-Stubińska została mistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów, zwyciężając w kategorii do 81 kg podczas zawodów w Sofii. Polka w dwuboju miała wynik 235 kg
To trzeci medal naszych sztangistek wywalczony w stolicy Bułgarii. Wcześniej srebro w kategorii 49 kg zdobyła Oliwia Drzazga oraz brąz w kategorii do 64 kg - Wiktora Wołk.

Więcej informacji - także z innych aren - w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

04:22 [CZWORKA]CZWORKA (mp3) 18 luty 2024 22_00_06.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 18 lutego 2024

***

Słoweniec Domen Prevc wygrał konkurs skoków narciarskich Pucharu Świata w Sapporo.

Legioniści w finale pokonali Stal Ostrów Wielkopolski.

Ksawery Masiuk i Katarzyna Wasick na podium pływackich mistrzostw świata w Katarze.