9 medali panczenistów w AMŚ

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2024 22:05
Udany start polskich łyżwiarzy szybkich w Akademickich Mistrzostwach Świata w Hamar w Norwegii.
Magdalena Smędzik i Maksymilian Rzepka - AMŚ Hamar 2024
Magdalena Smędzik i Maksymilian Rzepka - AMŚ Hamar 2024Foto: Paweł Skraba / AZS

To był były bardzo udane Akademickie Mistrzostwa Świata dla polskich panczenistów, którzy do kraju przywiozą aż 9 medali. Z tych dziewięciu medali aż cztery to złota.
Z pewnością zadowolona z Hamar powróci Natalia Jabrzyk, która zdobyła dwa złote medale - na 1000 i 1500 metrów oraz brąz w drużynie wraz z Olgą Piotrowską i Mają Płończyk. Pozostałe dwa złota to zasługa Marka Kani, który zwyciężył na 500 i 1000 metrów. Na 500 metrów po srebro i brąz sięgnęły Iga Wojtasik i Martyna Baran. Srebro przywiezie do kraju drużyna mężczyzn w składzie: Karol Karczewski, Michał Kopacz i Maksymilian Rzepka oraz sztafeta mieszana - Magdalena Smędzik i Maksymilian Rzepka, która w niedzielę zakończyła udział Polaków w mistrzostwach.
W klasyfikacji medalowej AMŚ Polacy zajęli drugie miejsce, przegrywając tylko z Norwegami.

Więcej informacji z innych aren znajdziecie dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

04:27 SPD - 25 lutego 2024.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 25 lutego 2024