Jagiellonia Białystok i Wisła Kraków uzupełniły grono półfinalistów Pucharu Polski

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2024 08:01
Do wyłonienia półfinalistów w obu środowych ćwierćfinałach potrzebne były dogrywki.
Puchar Polski
Puchar PolskiFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Znamy już wszystkich półfinalistów piłkarskiego Pucharu Polski.
We wtorek awans wywalczyły Piast Gliwice i Pogoń Szczecin, a w środę dołączyły do nich Jagiellonia Białystok i Wisła Kraków.
Piast wygrał 3:0 z mistrzem Polski Rakowem Częstochowa, Pogoń po dogrywce ograła 1:0 Lecha Poznań.
W środowych spotkaniach Wisła Kraków wygrała w meczu, który zakończył się pół godziny przed północą z Widzewem Łódź - i tu także potrzebna była dogrywka, a krakowianie zwyciężyli ostatecznie 2:1.
Czwartym półfinalistą została Jagiellonia Białystok, która wyeliminowała Koronę Kielce, a mecz - jakżeby inaczej - zakończył się po dogrywce zwycięstwem "Jagi" 2:1.

Tak więc w półfinałach Pucharu Polski mamy trzy ekstraklasowe zespoły: Piasta, Pogoń i Jagiellonię oraz aktualnie piątą drużynę pierwszej ligi - Wisłę Kraków.
Losowanie par półfinałowych odbędzie się w piątek.

Więcej informacji z innych sportowych aren znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.

05:13 PS - 29 lutego 2024.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 29 lutego 2024

***

Piast wygrał 3:1 z Rakowem, a Pogoń po dogrywce ograła Lecha.

Judoka Damian Szwarnowiecki solidnie zaprezentował się podczas zawodów Warsaw European Open, teraz - po raz kolejny - chce powalczyć o olimpijską kwalifikację.

Polski tenisista pokonał Australijczyka Christophera O'Connella.

Polskie piłkarki ręczne powalczyły w Lubinie w meczu z Dunkami, ale przegrały czterema bramkami.