Swoboda halową wicemistrzynią świata w biegu na 60 metrów

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2024 08:08
Dwa finały z udziałem Polaków podczas lekkoatletycznych HMŚ w Glasgow.
Ewa Swoboda - halowa wicemistrzyni świata w biegu na 60 metrów - Glasgow 2024
Ewa Swoboda - halowa wicemistrzyni świata w biegu na 60 metrów - Glasgow 2024Foto: PAP / Adam Warżawa

Ewa Swoboda został halową wicemistrzynią świata w biegu na 60 metrów podczas zawodów w Glasgow. Polka w finale przegrała o dwie setne sekundy z reprezentantką Saint Lucii - Julien Alfred. Czas Polki to równe 7 sekund. W półfinale pobiegła jeszcze szybciej - 6 sekund i 98 setnych, co jest nowym rekordem Polski, lepszym od jej własnego rekordu o jedną setną.
W sobotnich finałach Halowych Mistrzostw Świata wystąpił jeszcze jeden reprezentant naszego kraju - Jakub Szymański był piąty w biegu na 60 metrów przez płotki z czasem 7 sekund i 53 setne. Wygrał Amerykanin Grant Holoway. W półfinale Szymański poprawił własny rekord Polski uzzyskując 7 sekund i 46 setnych.

W niedzielę ostatni dzień Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow, a na starcie zobaczymy m.in. płotkarkę Pię Skrzyszowską, tyczkarza Piotra Liska, skoczka wzwyż Norberta Kobielskiego oraz nasze sztafety 4x400 metrów.

***

Nie w Szczawnicy, ale w Zakopanem rozegrano finałowe zawody akademickiego Pucharu Polski - AZS Winter Cup.

Norwegowie wygrali konkurs w Lahti, wyprzedzając Austriaków i Niemców.

Kamil Majchrzak po wygraniu turnieju w Kigali w Rwandzie awansował w rankingu o ponad... 200 miejsc.