Imponujący Gortat

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2012 09:59
Koszykarze Phoenix Suns pokonali na wyjeździe Houston Rockets 112:105, odnosząc 31., zwycięstwo w sezonie ligi NBA. "Słońca" wciąż liczą się w walce o prawo gry w fazie play off. Marcin Gortat zdobył dla gości w piątkowym meczu 20 punktów i miał 15 zbiórek.

"Słońca" awansowały na dziewiąte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej z bilansem gier 31-28. Przed nimi (awansuje osiem drużyn) plasują się ekipy Rockets i Denver Nuggets - po 32-27. Do końca rozgrywek zasadniczych każdy z tych zespołów czeka jeszcze siedem spotkań. W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego Suns zagrają w San Antonio ze Spurs (41-16), wiceliderami Zachodu.

Gortat w piątkowym spotkaniu przebywał na parkiecie przez ponad 35 minut. Trafił dziesięć z 15 rzutów z gry, zebrał z tablic 15 piłek, w tym 14 w defensywie, miał też dwa bloki, przechwyt i stratę. Dwukrotnie został zablokowany oraz popełnił cztery faule.

Oprócz Polaka, wśród przyjezdnych wyróżnili się Jared Dudley 19 pkt oraz Steve Nash 18 pkt i dziesięć asyst. Najskuteczniejszymi zawodnikami "Rakiet" byli Goran Dragic 22 pkt i Luis Scola 21. Marcus Camby w pierwszej połowie zanotował aż 18 zbiórek (nie radził sobie z nim Gortat), zaś w drugiej - ani jednej. Zdobył 14 punktów.

Koszykarze Phoenix Suns pokonali u siebie Los Angeles Lakers 125:105 i są coraz bliżej awansu do fazy play off ligi NBA. W sobotnim meczu 14 punktów dla zwycięzców zdobył Marcin Gortat.

Czołowa ósemka Konferencji Zachodniej ligi NBA jest w zasięgu drużyny Marcina Gortata. Z ostatnich sześciu meczów Phoenix wygrali pięć.

Phoenix Suns przegrali z Memphis Grizzlies 93:104 w meczu NBA, a Marcin Gortat zdobył dla gości 19 punktów i był najskuteczniejszy w swoim zespole.