X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
słońce

Ciepło, ale burzowo. Prognoza pogody na czwartek

Jak informuje IMGW krańce zachodnie, częściowo środkowa oraz północna Europa są pod wpływem wyżów. Nad resztą kontynentu dominują niże. Polska znajduje się na skraju niżu znad Turcji, tylko początkowo na zachodzie zaznacza się klin wyżowy. Od krańców wschodnich do centrum kraju przemieszcza się strefa zbieżności. Pozostajemy w dość ciepłym powietrzu polarnym morskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prognoza pogody słońce deszcz IMGW regiony

Prognoza pogody: słonecznie, ale z lokalnymi burzami

Jak informuje IMGW Europa północno-zachodnia i południowo-wschodnia znajdują się pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Turcją. Pozostały obszar kontynentu obejmuje klin wyżowy rozciągający się od Atlantyku po Ural. Polska jest w zasięgu tego klina wyżowego, z zachodu na wschód przemieszcza się płytka zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym. Za frontem tym napłynie nieco chłodniejsza masa powietrza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda burze słońce