Polskie Radio
Section05
słońce

Jak zadbać o swoje zdrowie podczas upałów? Dr Łukasz Durajski wyjaśnia

W ostatnim czasie nad Polską rozlała się fala upałów. W tak gorącym czasie powinniśmy szczególnie zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Jak podkreślił w Polskim Radiu 24 rezydent pediatrii dr Łukasz Durajski, najważniejsze przy takich temperaturach jest odpowiednie nawadnianie organizmu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Sobolewski POLSKA upały fala upałów zdrowie słońce woda społeczeństwo bezdomność lato wakacje wakacje 2022

PROGNOZA POGODY Fala upałów zaleje całą Polskę. IMGW nie wyklucza wprowadzenia alertów trzeciego stopnia

W poniedziałek strefa upałów obejmie całą Polskę. Temperatura maksymalna od 28 st. C na południowym wschodzie, przez 31 st. C w centrum, do aż 35 st. C na zachodzie. IMGW-PIB zamierza wydać ostrzeżenia drugiego stopnia. Jak powiedział Jakub Gawron z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB, w drugiej połowie tygodnia nie są wykluczone alerty najwyższego, trzeciego stopnia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda prognoza prognoza pogody upały słońce deszcz burza

PROGNOZA POGODY Upał w całym kraju, miejscami burze. Sprawdź prognozę IMGW na niedzielę

Niedziela zapowiada się na upalny i słoneczny dzień w całym kraju. Jak powiedziała Małgorzata Tomczuk z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB, wyjątkiem będą krańce zachodnie i południowe kraju, gdzie możliwe są burze z opadami do 20-30 litrów deszczu na metr kwadratowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda prognoza prognoza pogody upały słońce Radio kierowców deszcz burza regiony

1816. Rok, w którym nie było lata

Lato za pasem. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, Europę czekają upały. Nie wszystkim się to podoba. 206 lat temu powód do narzekania był zupełnie inny. 1816 przeszedł do historii jako "rok bez lata". Anomalia wpłynęła nie tylko na światową gospodarkę, lecz także na historię literatury i sztuki.
Zobacz więcej na temat:  erupcja wulkanu klimat pogoda Indonezja Europa Napoleon Bonaparte katastrofa ekologiczna katastrofa klęska żywiołowa lato literatura książki historia Europy HISTORIA malarstwo rower Ziemia słońce Lord Byron