Kacper Stokowski brązowym medalistą MŚ w pływaniu

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2022 13:30
Polski pływak był w Melbourne trzeci na dystansie 50 metrów grzbietem.
Kacper Stokowski
Kacper StokowskiFoto: PZP / Paweł Skraba

Kacper Stokowski wywalczył brązowy medal pływackich mistrzostw świata na krótkim, 25-metrowym basenie. W Melbourne Polak był trzeci na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym z czasem 22,74 sekundy, zaledwie o jedną setną gorszym od wicemistrza Australijczyka Isaac Coopera. Wygrał Amerykanin Ryan Murphy - 22,64 sekundy.
Wynik Stokowskiego to wyrównany rekord kraju, który pobił w półfinale w Melbourne. Finał miał nieoczekiwany przebieg, gdyż finał rozgrywano... dwa razy. Za pierwszym razem po błędzie aparatury wyniki anulowano, a wyścig po godzinie powtórzono.

W sobotę w finale 50 metrów dowolnym wystartuje Katarzyna Wasick, która w półfinale miała najlepszy czas ze wszystkich pływaczek startujących na tym dystansie.

***

W półfinale piłkarskich mistrzostw świata w piłce nożnej Francuzi wygrali 2:0 z Marokańczykami.

Popołudniowy przegląd sportowy - 15 grudnia 2022.