X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Narodowe Czytanie. "Quo vadis" i inne sentencje

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2016 08:00
Z okazji Narodowego Czytania "Quo vadis" przygotowaliśmy dla Was łacińskie sentencje przełożone na młodzieżowy slang. Zatem "alea iacta est"!
Audio
W 2014 roku w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku zaprezentowano odnalezioną w USA kolekcję ilustracji autorstwa Piotra Stachiewicza do powieści Quo vadis
W 2014 roku w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku zaprezentowano odnalezioną w USA kolekcję ilustracji autorstwa Piotra Stachiewicza do powieści "Quo vadis"Foto: PAP/Michał Walczak

W dniu Narodowego Czytania w Czwórce zaprezentowaliśmy Wam łacińskie mądrości w nieoczywistych tłumaczeniach. Zapraszamy do słuchania!

Zobacz także: Narodowe Czytanie "Quo vadis" - serwis specjalny >>>

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez prezydenta od 2012 r. Powstała, by popularyzować dzieła polskiej literatury i promować kulturę żywego słowa. W tym roku wybrano w internetowym głosowaniu słynną powieść Henryka Sienkiewicza "Quo vadis". Tegoroczna edycja nawiązuje do ustanowionego przez Sejm i Senat Roku Henryka Sienkiewicza. W 2016 r. przypada 170. rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci pisarza.

mat. promocyjne/kul/jp


Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak