Narodowe Czytanie. "Quo vadis" i inne sentencje

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2016 08:00
Z okazji Narodowego Czytania "Quo vadis" przygotowaliśmy dla Was łacińskie sentencje przełożone na młodzieżowy slang. Zatem "alea iacta est"!
Audio
W 2014 roku w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku zaprezentowano odnalezioną w USA kolekcję ilustracji autorstwa Piotra Stachiewicza do powieści Quo vadis
W 2014 roku w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku zaprezentowano odnalezioną w USA kolekcję ilustracji autorstwa Piotra Stachiewicza do powieści "Quo vadis"Foto: PAP/Michał Walczak

W dniu Narodowego Czytania w Czwórce zaprezentowaliśmy Wam łacińskie mądrości w nieoczywistych tłumaczeniach. Zapraszamy do słuchania!

Zobacz także: Narodowe Czytanie "Quo vadis" - serwis specjalny >>>

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez prezydenta od 2012 r. Powstała, by popularyzować dzieła polskiej literatury i promować kulturę żywego słowa. W tym roku wybrano w internetowym głosowaniu słynną powieść Henryka Sienkiewicza "Quo vadis". Tegoroczna edycja nawiązuje do ustanowionego przez Sejm i Senat Roku Henryka Sienkiewicza. W 2016 r. przypada 170. rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci pisarza.

mat. promocyjne/kul/jp


Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA