Koncerty Rasmentalism, GrubSona i Jareckiego - przeżyjmy to jeszcze raz

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 17:37
W piątek przypomnimy koncert GrubSona i Jareckiego, czyli finałowy występ projektu "Od ujścia do źródła". Z kolei w sobotę na antenie zabrzmi set od grupy Rasmentalism, zagrany na Czwartej Scenie Czwórki podczas tegorocznej odsłony Up To Date Festival. 
GrubSon i Jarecki z ekipą na scenie Czwórki
GrubSon i Jarecki z ekipą na scenie CzwórkiFoto: Adrian Zając

up to date 13 piątek.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Czwórka na Up To Date Festiwal 2020

Tomasz Iwanca, doskonale znany słuchaczom Czwórki jako GrubSon, zaczynał muzyczną karierę w grupach: Po 3-na Różnica, Wolność słowa, Bezkres, Wspólny Mianownik Soundsystem i Siła-Z-Pokoju. W 2008 roku artysta związał się z wytwórnią MaxFloRec, z którą rok później wydał debiutancką płytę "O.R.S.". Autorowi m.in. hitów "Nowa fala" i "Na szczycie" na scenie od lat towarzyszą cenieni muzycy: DJ BRK (wokal, gramofony), Jarecki (wokal) oraz grupa Sanepid w składzie Jakub Mitoraj (gitara elektryczna, gitara akustyczna), Grzegorz Posłuszny (gitara basowa), Łukasz Bzowski (instrumenty klawiszowe) i Michał "Malina" Maliński (perkusja).

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

Piątkowy koncert GrubSona z zespołem pierwotnie odbył się 1 października 2017 w ramach edukacyjnego projektu Czwórki "Od ujścia do źródła". 

Po raz kolejny występu popularnego rapera i producenta muzycznego będzie można wysłuchać raz jeszcze w piątek (23.10) tuż po godz. 19.00 w audycji "Będzie głośno" Damiana Sikorskiego.

Źr. Czwórka/Grubson i BRK "Słowiańskie korzenie"

dj bert norbert borzym 1200.jpg
Bert - dwie godziny tanecznych rytmów. POSŁUCHAJ SETA

Tegoroczna odsłona Up To Date Festival miała formułę hybrydową, co oznacza, że odbyła się zarówno on-line, jak i w kilku lokalizacjach stolicy Podlasia. Tam też - po raz kolejny - na Stadionie Miejskim stanęła Czwarta Scena Czwórki, na której wystąpiło dziesięciu artystów, przedstawicieli najciekawszych trendów polskiej muzyki, w tym m.in. prowadzący autorskie audycje w Czwórce DJ Bert i DJ Harper oraz Bennelux, Święty Bass, Rasmentalism, Beluga Stone, Dalekie, Tropical Soldiers in Paradise, Tonfa i Prykson Fisk.

Posłuchaj także:

W każdą sobotę niemal do końca listopada Czwórka zaprasza na retransmisje tych koncertów. 24 października, w kolejnym odcinku "UTDF Replay" powrócimy do koncertu Rasmentalism, czyli duetu Arkadiusza "Rasa" Sitarza i Kamila "Menta" Kraszewskiego, którzy wydali w tym roku świetnie przyjęty album "Geniusz", a na Czwartej Scenie Czwórki zagrali wyjątkowy koncert podsumowujący niemal dziesięciolecie funkcjonowania grupy.

Na audycję "UTDF Raplay" zapraszamy w sobotę (24.10) po godz. 18.05. Program poprowadzi Piotr Truszkowski. 

Źr. Czwarta Scena Czwórki/Rasmentalism @Up To Date Festival 2020

***

mat. pras./kd