Yelram. Koncert zwycięzców Czwórka Reggae Contest

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 08:34
W audycji "Strefa Dread" wystąpiła pochodząca z Wielkopolski grupa Yelram. To zwycięzcy "Czwórka Reggae Contest" na Ostróda Reggae Festival.
Audio
  • Koncert grupy Yelram i wywiad z muzykami (Strefa Dread /Czwórka)
Koncert grupy Yelram
Koncert grupy YelramFoto: Bartosz Bajerski/Czwórka

- Postanowiliśmy powrócić na scenę po trzech latach nieobecności na niej. Wtedy Czwórka ogłosiła konkurs, więc dobrze się złożyło - opowiadał wokalista grupy przed koncertem w Czwórce. - Wszystko wyszło spontanicznie. 

Początki grupy sięgają grudnia 2006 roku i garażu jednego z czwórki kolegów ze szkolnego boiska. Zespół zagrał blisko 300 koncertów klubowych i występował m.in. na festiwalach: "Reggae na Piaskach", "Reggaenwalde", "Stolica Reggae Festiwal", a także siedmiokrotnie na "Przystanku Woodstock" w Kostrzynie nad Odrą. W 2013 r. ukazał się debiutancki krążek zespołu pt. "Reggae Power". Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji wzbogaconych o dwa bonusy. W roku 2016 zespół zawiesił działalność i powrócił trzy lata później - w 2019 wygrywając "Czwórka Reggae Contest" na Ostróda Reggae Festival. Finał konkursu odbył się w lipcuy 2019 i został poprzedzony głosowaniem słuchaczy. - Yelram to ciekawy zespół ze sporym doświadczeniem. Cieszę się z ich wygranej w Czwórka Reggae Contest i mam nadzieję, że przełoży się to na ich większą rozpoznawalność. Na pewno będzie to dobry koncert - zapraszam do "Strefy Dread"! - zachęcał słuchaczy Mirosław "Maken" Dzięciołowski, prowadzący audycję.

Czwórka Reggae Contest 2019 1200.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Czwórka Reggae Contest >>>

W wywiadzie przed koncertem muzycy Yelram opowiadali o swoich inspiracjach, ale także aspiracjach i planach. - Inspirujemy się starszymi klimatami muzycznymi i to można usłyszeć w naszym materiale - mówił wokalista. - Choć wciąż nie wiadomo, kiedy ukaże się nasza płyta, to wydawca już jest - żartował.

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

Koncert formacji Yelram został zarejestrowany i wyemitowany przez Czwórkę. Transmisja koncertu odbyła się na antenie, streaming wideo na stronie i w mediach społecznościowych Czwórki. Bilety na koncert można było zdobyć w audycjach.

***

Czwórki można słuchać przez stronę internetową, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Polskiego Radia.

mat. pras./kd

Czytaj także

Johny Rockers na 500. wydanie "Strefy Dread"!

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 11:30
W poniedziałkowy wieczór w studiu koncertowym Czwórki Maken wraz z gośćmi i słuchaczami świętował pięćsetny odcinek oraz dziesięciolecie "Strefy Dread". W specjalnym wydaniu audycji na żywo wystąpił jeden z najciekawszych polskich debiutów reggae - zespół Johny Rockers!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Green Roots - koncert na żywo w radiowej Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 22:00
Na naszej scenie wystąpił zespół Green Roots, wyróżniony podczas konkursu "Czwórka Reggae Contest" na Ostróda Reggae Festiwal 2018. Muzycy byli gośćmi DJ Makena w audycji "Strefa Dread".
rozwiń zwiń