Weekend z Czwórką na Enduro MTB Series w Świeradowie-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 07:50
Trwa Enduro MTB Series w Świeradowie-Zdroju - moc rowerowych atrakcji: wyścigi na naturalnych, trzymających w napięciu szlakach, wycieczki z przewodnikiem czy szkolenie techniki jazdy. Dziennikarze Czwórki - Hanna Dołęgowska i Jeremi Angowski, bezpośrednio relacjonują, co się dzieje na miejscu sportowej rywalizacji.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Salvador Tali

Głód ścigania jest w tym sezonie wyjątkowo silny, o czym doskonale wiedzą organizatorzy oraz zgłoszeni uczestnicy zawodów Enduro MTB Series. W sobotę o godz. 9:30 spod Uzdrowiska Świeradów pierwsi entuzjaści rowerowych zmagań ruszyli na trasę.

Po starcie dwóch grup Pro, a bezpośrednio przed zaplanowanym startem ostatniej grupy zawodników, punktualnie o godz. 12.00 w Wiadomościach Radiowej Czwórki nadaliśmy pierwszą relację z zawodów. Uczestnicy mieli do pokonania odcinki specjalne łączące stare ścieżki z nowymi, niezwykle zróżnicowanymi sekcjami. Każdy znalazł coś dla siebie: twarde, górskie sekcje, miękką ściółkę, korzenie i garść sztucznych elementów. Śmiałkowie z grup Pro mieli mieli do pokonania cztery odcinki specjalne, zaś po trzecim odcinku swoją rywalizację zakończyły grupy Hobby.

kolarstwo górskie enduro rower shutter 1200 Dewald Kirsten.jpg
Enduro MTB Akademicki Puchar Polski - dla doświadczonych i początkujących

godz. 19.00, gdy kurz z rywalizacji opadł, dziennikarze Czwórki opowiadali o przebiegu zawodów i zwycięzcach. W niedzielę 27 czerwca w audycji Co Was Kręci o godz. 11.00  wrażenia z imprezy i relacja, a dzień później w materiału podsumowującego zawody.

Poza zawodami, na uczestników dwudniowego wydarzenia czekają także inne atrakcje. W niedzielę odbędzie się mini-wyścig dla dzieci, bezpłatne konsultacje żywieniowe, dwa warianty wycieczek rowerowych, a także szkolenia techniki jazdy.

Czwórka objęła MINI Sikora Enduro MTB Series patronatem medialnym.

Relacji z zawodów słuchać można w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych przez aplikację Polskiego Radia.

mat.pras/aw