Polski Dzień Radia - świętuj razem z Czwórką!

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2022 00:05
11 kwietnia świętujemy Polski Dzień Radia. W Czwórce z tej okazji mnóstwo dobrej polskiej muzyki, wywiady, ciekawostki i wszystko, co zawsze chcieliście wiedzieć o radiu.
Świętuj z nami Polski Dzień Radiazdjęcie ilustracyjne
Świętuj z nami Polski Dzień Radia/zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Polski Dzień Radia to święto, ustanowione po to, by podkreślić rolę radia w codziennym życiu społeczeństwa. To właśnie 11 kwietnia 1923 roku Stowarzyszenie Radiotechników Polskich przyjęło dokument z opiniami o wytycznych do ustawy radiotelegraficznej. Wkrótce będziemy obchodzić 100. rocznicę tego ważnego kroku w rozwoju polskiej radiofonii.

W Czwórce rozpoczniemy świętowanie już w samo południe. W audycji "Stacja Nauka" (w godz. 12.00-13.00) przypomnimy,  kiedy i gdzie został wyemitowany pierwszy program radiowy, oraz kiedy rozpoczęła nadawanie pierwsza polska stacja radiowa.

"Muzycznym Lunchu" (w godz. 13.00 - 14.00) zaprosimy na spotkanie z Radkiem Łukasiewiczem, artystą związanym z zespołem Pustki. Porozmawiamy o nowym projekcie Polskie Znaki i albumie "Rzeczy Ostatnie", a także o roli radia w rozwoju polskiej muzyki. 

Jak wygląda życie reportażysty - to sprawdzimy w audycji "Czat Czwórki" (w godz. 15.00-17.00). O swojej prac i wyzwaniach z nią związanych opowie Antek Rokicki - najmłodszy w zespole Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Praca reportażysty wymaga specjalnej wrażliwości, umiejętności słuchania, czasu i cierpliwości w budowaniu historii. Przy okazji Dnia Radia przyjrzymy się jej kulisom.

W audycji "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem" (w godz. 17.00 - 19.00) zajmiemy się mikrofonem w różnych odsłonach:  nie tylko tym w radiu, ale też mikrofonem w telefonie, czy komputerze.

Świętować będziemy także w "Strefie Prywatnej" (w godz. 20.00 - 21.30) a to za sprawą plebiscytu Nieprzeciętni 2022. Do 17 kwietnia można zgłaszać kandydatów do czwórkowego Plebiscytu Nieprzeciętni 2022, a w audycji spotkamy się z finalistami poprzednich plebiscytów:  Klaudią Szubert, finalistką z 2021 roku, która organizowała akcje charytatywne oraz Jakubem Wettem, finalistą z 2017 i 2018 roku, pracującym na rzecz osób chorych psychicznie i niepełnosprawnych i zajmujący się propagowaniem profilaktyki zdrowia psychicznego.

ZOBACZ WIĘCEJ Serwis specjalny Nieprzeciętni 2022 <<<

Zapraszamy!

***

mat. pras./kd/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka dzień radia