Polskie Radio
Section05
dzień radia

Dzień Radia. Jak to się wszystko zaczęło?

– Był jeden, jedyny mikrofon, do którego wypowiadał się spiker i prelegenci, jak i śpiewali artyści. Są takie zdjęcia z lat 20., na których widać fortepian, instrumenty smyczkowe, wszystko działo do tego mikrofonu. W późniejszych latach Polskie Radio miało kilka studiów. W jednym z nich siedział spiker i zarządzał tym, co działo się na antenie – mówi Krzysztof Sagan, realizator w Polskim Radiu i twórca portalu "Radio Polska". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka dzień radia Piotr Firan Karol Gnat

Świętujemy Dzień Radia. Polskie Radio przygotowało specjalne programy

11 kwietnia obchodzimy w Polsce Dzień Radia. Jego celem jest podkreślenie roli tego środka przekazu w naszym życiu. Radio, choć ma wielu konkurentów, wciąż ma największy zasięg, dociera do najodleglejszych zakątków globu. Służy komunikacji, edukuje i bawi. Pełni ważną funkcję jako środek wczesnego ostrzegania o zagrożeniach i katastrofach, a także przekazu informacji o nadchodzącej pomocy.
Zobacz więcej na temat:  dzień radia Polskie Radio Święta różne POLSKA społeczeństwo

"Radio i pokój". Światowy Dzień Radia w Jedynce

W Światowy Dzień Radia, przypadający 13 lutego, na antenie Programu 1 Polskiego Radia gościły specjalne audycje o roli radia jako środka komunikacji na całym świecie. To święto proklamowane przez UNESCO w 2011 roku, a zatwierdzone przez ONZ - jako dzień międzynarodowych obchodów - w 2013 roku. Od tego czasu Polskie Radio, dbając o promocję radiofonii i podkreślając jej szczególne znaczenie we współczesnej historii, przygotowuje na ten wyjątkowy dzień specjalny program.
Zobacz więcej na temat:  Światowy Dzień Radia dzień radia

"Radio i pokój". Światowy Dzień Radia w Polskim Radiu

W Światowy Dzień Radia, przypadający dziś, tj, w poniedziałek (13 lutego) - na antenie Programu 1 Polskiego Radia zagoszczą specjalne audycje o roli radia jako środka komunikacji na całym świecie. To święto proklamowane przez UNESCO w 2011 roku, a zatwierdzone przez ONZ - jako dzień międzynarodowych obchodów - w 2013 roku. Od tego czasu Polskie Radio, dbając o promocję radiofonii i podkreślając jej szczególne znaczenie we współczesnej historii, przygotowuje na ten wyjątkowy dzień specjalny program.
Zobacz więcej na temat:  Światowy Dzień Radia dzień radia W POLSKIM RADIU

XII Światowy Dzień Radia. Audycje specjalne na antenie Programu 1 Polskiego Radia

W poniedziałek obchodzimy XII Światowy Dzień Radia. Został on ustanowiony z inicjatywy Hiszpanii i proklamowany przez UNESCO w 2011 roku. Dzień ten upamiętnia inaugurację rozgłośni Narodów Zjednoczonych w 1946 roku. Z tej okazji Program 1 Polskiego Radia przygotował specjalne audycje o roli radia, jako środka komunikacji na całym świecie. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów jest "Radio i pokój".
Zobacz więcej na temat:  Światowy Dzień Radia dzień radia POLSKA społeczeństwo radio

Dzień Radia – historia i kulisy pracy radiowca

11 kwietnia obchodzimy w Polsce Dzień Radia. Jego celem jest podkreślenie roli tego środka przekazu w naszym życiu. Radio, choć ma wielu konkurentów, wciąż ma największy zasięg i dociera do najodleglejszych zakątków globu. Można go słuchać niemal wszędzie – w domu, w samochodzie, w terenie – zwłaszcza gdy dostęp do niego umożliwiają telefony komórkowe.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan radio Polskie Radio Michał Fedusio dzień radia media

11 kwietnia Dzień Radia. Specjalne audycje w Polskim Radiu Dzieciom

11 kwietnia ogłoszony jest Dniem Radia. Tego dnia w Polskim Radiu Dzieciom nie mogło zabraknąć audycji pełnych ciekawostek na temat tego wynalazku. Jak działa radio, kto tworzy audycje i nagrania reporterskie, jakie były początki radia i jak wyglądały pierwsze odbiorniki? O tym wszystkim w Dniu Radia na antenie całodobowego Polskiego Radia Dzieciom z okazji jego święta! 
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio dla rodziców radio bez reklam Poranek Polskiego Radia Dzieciom dzień radia

"Radio i zaufanie" - Światowy Dzień Radia na antenach Polskiego Radia

W Światowy Dzień Radia, przypadający w najbliższą niedzielę (13 lutego) - na antenach Polskiego Radia zagoszczą specjalne audycje o roli radia jako środka komunikacji na całym świecie. To święto proklamowane przez UNESCO w 2011 roku, a zatwierdzone przez ONZ - jako dzień międzynarodowych obchodów - w 2013 roku. Od tego czasu Polskie Radio, dbając o promocję radiofonii i podkreślając jej szczególne znaczenie we współczesnej historii, przygotowuje na ten wyjątkowy dzień specjalny program.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio Światowy Dzień Radia dzień radia Dwójka Trójka Czwórka Radio Dzieciom Radio kierowców Polskie Radio dla Zagranicy

"Radio i zaufanie" - Światowy Dzień Radia na antenach Polskiego Radia

W Światowy Dzień Radia, przypadający dziś (w niedzielę 13 lutego) - na antenach Polskiego Radia goszczą specjalne audycje o roli radia jako środka komunikacji na całym świecie. Od czasu proklamowania Dnia Radia przez UNESCO w 2011 roku i zatwierdzenia przez ONZ w 2013 roku, Polskie Radio, dbając o promocję radiofonii i podkreślając jej szczególne znaczenie we współczesnej historii, przygotowało na ten wyjątkowy dzień - specjalny program.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio Światowy Dzień Radia dzień radia Dwójka Trójka Czwórka Radio Dzieciom Radio kierowców Polskie Radio dla Zagranicy