W piątkowy poranek ruszamy do Edynburga!

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 10:00
Pomnik niedźwiedzia Wojtka, streetartowy tunel, którymi kiedyś jeździła kolej, grób Lorda Voldemorta, darmowe muzea i kolorowe klimatyczne uliczki - to tylko niektóre atrakcje stolicy Szkocji. 
Edynburg w Szkocji
Edynburg w SzkocjiFoto: Shutterstock/Anton Ivanov

Tradycyjnie w piątkowy poranek zapraszamy Was na odpoczynek, a świetnym na to sposobem jest podróż. W cyklu "City break" co tydzień odwiedzamy przeróżne miasta, miasteczka i regiony, w Polsce i na świecie, w których warto spędzić kilka przyjemnych dni. Tym razem ruszamy do Szkocji. Odwiedzimy Edynburg, miasto pełne nieoczywistych miejsc, instagramowych osiedli i niecodziennych rzeźb. To tam zobaczymy pomnik niedźwiedzia Wojtka, streetartowy tunel, grób Lorda Voldemorta. Przyciągną nas takie atrakcje jak darmowe muzea czy kolorowe klimatyczne uliczki. 

Nie zabraknie też informacji praktycznych: jak tam dotrzeć, jak przemieszczać się po mieści, gdzie spać i jeść. Oliwia Krettek i jej rozmówcy podpowiedzą, co zrobić, żeby nie wydać za dużo funtów w mieście, w którym znajdziemy zarówno morze, jak i góry.

Tuż po 8.00 naszym gościem będzie Bartosz Borkowski, autor książki "Ku wojnie. Oblicza XX wieku" i twórca kanału "Oblicza XX wieku" w serwisie YouTube, gdzie opowiada o kulisach wielkiej polityki, która decydowała o losach milionów w XX wieku. W jego opowieściach nie brakuje tajemnic i ciekawostek. 

W audycji nie zabraknie serwisu kulturalnego i przeglądu sportowego. 

***

Na "Najlepszy dzień tygodnia" zapraszamy w piątek (27.01) o godz. 7.00. Audycję poprowadzi Kamil Jasieński.

pj/kor

Zobacz więcej na temat: Czwórka Edynburg