Jakub Jamrozek z kolejnymi nagrodami. Tym razem w Konkursie "Kryształowe Pióra"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2024 21:00
Autor audycji "Wieczór z Czwórką" i podcastu "Jamrozek wrażliwie" zdobył 1. miejsce w kategorii "Nowotwór - przełamać strach, wygrać życie" za materiał "Rak i dziewczyna" oraz wyróżnienie w kategorii "Depresja - przełamać tabu" za materiał "Męska depresja - bez pancerza".
Jamrozek wrażliwie to autorski podcast Kuby Jamrozka.
"Jamrozek wrażliwie" to autorski podcast Kuby Jamrozka.Foto: Stanisław Leszczyński/PR

W Konkursie "Kryształowe Pióra" wyróżnienia otrzymują dziennikarze, których praca przyczynia się do budowania społecznej świadomości na temat zagrożeń związanych z chorobami cywilizacyjnymi (układu krążenia, depresją, nowotworami oraz cukrzycą), a także promowania postaw prozdrowotnych i ograniczania, a nawet eliminacji czynników ryzyka. Uhonorowani zostali ci, którzy dzięki swojej pracy przyczyniają się do zdrowotnej edukacji Polaków, a także lepszego zrozumienia korzyści płynących m.in. z profilaktyki i wykonywania regularnych badań kontrolnych.

Jakub Jamrozek prowadzi audycję "Wieczór z Czwórką", w której gości psychologów, terapeutów, socjologów i ludzi, których historie mogą zainspirować. Audycji można słuchać od poniedziałku do czwartku po godz. 20.00 na antenie radiowej Czwórki. Jest także autorem nowego podcastu "Jamrozek wrażliwie", w którym rozmawia o psychologii, relacjach i pokonywaniu trudności. Podcast "Jamrozek wrażliwie" jest okazją, by powrócić do najbardziej poruszających rozmów z "Wieczoru z Czwórką", poszerzonych o autorski komentarz. Nowe odcinki "Jamrozek wrażliwie" są publikowane co dwa tygodnie, w poniedziałki. Premierowy odcinek do wysłuchania tutaj.

Jakub Jamrozek jest także zdobywcą nagrody specjalnej w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku" w kategorii "Radio". a w 2023 roku otrzymał wyróżnienie w tej kategorii. To konkurs, którego celem jest podkreślanie edukacyjnej roli dziennikarzy w walce z chorobami cywilizacyjnymi oraz rozwijaniu świadomości społecznej i promowaniu tematów prozdrowotnych w mediach.

W konkursie "Kryształowe Pióra" został też wyróżniony Artur Wolski z radiowej Jedynki za audycję "Bezradność w opiece nad chorym może prowadzić do depresji". 

mat. prasowe/kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka Jakub Jamrozek