Sensi & Spinache & Proceente z numerem "Walkman"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 12:11
W sieci pojawił się trzeci klip z projektu Respect For Tape. Utwór stanowi kolejny muzyczny trip w dzikie lata dziewięćdziesiąte, i jednocześnie hołd dla kultowego, przenośnego odtwarzacza, jakim jest "Walkman".
Artyści z walkmanamimat. pras.
Artyści z walkmanami/mat. pras.Foto: .

Zainicjowany przez Grędzia projekt Respect For Tape jest jednocześnie hołdem dla taśm magnetofonowych, kultury hiphopowej, jak i sprzętu, który w latach 90. był atrybutem każdego fana muzyki rapowej. Najlepszym tego dowodem jest trzeci singiel zapowiadający wydawnictwo. 

Zobacz więcej Patronaty Czwórki >>>

Tym razem swoje siły połączyli reprezentanci Częstochowy, Łodzi, Warszawy, Wrocławia i Krakowa! Sensi, Spinache i Proceente zapodali wspominkowe zwrotki, Latarnik skleił klasycznie brzmiący bit, a Mr Krime okrasił słowa i muzykę skreczami.  To powrót do czasów, gdy najlepszym kompanem podczas osiedlowych spacerów był bateriożerny walkman, z którego wydobywały się dźwięki magnetofonowej taśmy.

Z utworu dowiecie się m.in. jakich kaset słuchał Sensi, kto jest rówieśnikiem Spinache’a oraz kogo słuchał Proceente w pociągu. W skrócie - masa wspominek zaserwowanych w klasycznym, trueschoolowym sosie, z dawką melancholii i spojrzeniem na świat poprzez retrospektywne obrazy.

Zobacz więcej O projekcie Respect for tape >>>

Oddajemy w Wasze ręce trzeci singiel promujący projekt Respect For Tape - hołd dla kultowego, przenośnego odtwarzacza wypuszczonego w 1979 roku przez firmę Sony oraz Lou Ottensa, twórcy kasety magnetofonowej. Przed Wami "Walkman"!


mat. pras.

***

mat. pras/kd


Zobacz więcej na temat: Czwórka rap patronat