Jamie xx remixuje nowy singiel szwedzkiej wokalistki Robyn

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2025 11:19
Singiel "Dopamine" był pierwszym singlem artystki po długiej przerwie wydawniczej, trwającej od 2018 roku. W remixie brytyjskiego producenta utwór dostał nowej, klubowej energii. 
Jamie xx
Jamie xxFoto: Alasdair McLellan/mat. prasowe

"Dopamine" to pierwszy samodzielny singiel Robyn od 2018 roku. Utwór ukazał się w listopadzie 2025 za pośrednictwem wytwórni Young. Miesiąc później - 3 grudnia - Jamie xx zaprezentował swój remiks - pierwszy oficjalny od prawie trzech lat. To jednocześnie kolejna współpraca między artystami - wcześniej pojawili się razem przy utworze "Life" z albumu "In Waves" Jamiego. 

Jamie xx nadał "Dopamine" całkowicie nowy charakter: remix przekształca popowy singiel w intensywną, taneczną podróż. To wersja znacznie cięższa, niż oryginalne, lżejsze wydanie, ale fanów Jamiego takie brzmienia raczej nie przerosną. Oprócz pociętych wokali, dynamicznych syntezatorów, producent dodał też ambientowe pady i klaustrofobiczną przestrzeń, która wyciąga emocjonalność wokalu Robyn i nadaje utworowi nowy, mroczniejszy klimat. Producent sam przyznał, że świetnie się bawił przy remiksie. - Oryginalna piosenka jest tak dobra, że mega przyjemnie było się nią pobawić - mówił i zapowiedział, że remix wkrótce poleci na parkietach.

Jamie xx w formie

W 2024 roku wydał swój drugi solowy album "In Waves" - dziewięć lat po debiucie. Album ukazał się 20 września i zebrał sporo uwagi dzięki różnorodnym kolaboracjom: obok Robyn pojawili się m.in. Honey Dijon, The Avalanches a także koledzy Jamiego z The xx - Romy i Oliver Sim. Pod koniec stycznia 2025 roku ukazała się również wersja deluxe płyty "In Waves", na której znalazło się 5 nowych numerów, w tym utwór "F.U." z Erykahą Badu.  W ramach promocji albumu producent ruszył w trasę koncertową i w 2025 roku odwiedził Polskę na festiwalu Orange Warsaw Festival. 

***

gV

Czytaj także

Fred again.. i BIA łączą siły w podwójnym singlu "ICEY..FEISTY"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2025 17:26
Producent nie zatrzymuje się i opublikował 12 singiel w tym roku, po raz kolejny łącząc muzykę elektroniczną z rapem. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polski producent pojawił się w soundtracku "Stranger Things"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2025 16:36
Producent muzyki elektronicznej julek ploski jest odpowiedzialny za utwór "Car Boy", który pojawił się 5 sezonie popularnego serialu. 
rozwiń zwiń