Mężczyźni, którzy doprowadzają kobiety do szału

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 14:50
Zbrodnie z miłości i szaleństwa z namiętności to motyw przewodni kolejnych propozycji w bibliofilskim cyklu "Look na Book".
Audio
  • Spis lektur obowiązkowych i bardzo przewrotnych przedstawiają ekspertki z Bibliocreatio

Patricia Highsmith to niekwestionowana królowa amerykańskiego kryminału psychologicznego, w którym nie sama zagadka jest najważniejsza, lecz intryga i profil psychologiczny postaci. Do jej najbardziej znanych powieści, które doczekały się filmowych adaptacji, należą "Utalentowany pan Ripley" (reż. Anthony Minghella, 1999) oraz "Znajomi z pociągu" (reż. Alfred Hitchcock, 1951).

"Siedemnaście miłych pań" to zbiór siedemnastu opowiadań, w których autorka, mistrzyni obserwacji, burzy konwencjonalne opinie o "słabej kobiecie”: - Motywem przewodnim zebranych tu mikrofabuł są typowe zachowania przypisywane płci żeńskiej. Opisane w książce bohaterki z pozoru wydają się być zwyczajnymi kobietami. Tymczasem każda z nich skrywa tajemnicę, albo ma na sumieniu jakąś zbrodnię.

Spis lektur obowiązkowych, do przeczytania natychmiast znajdziesz tutaj > > >

Drugim polecanym przez ekspertki z Bibliocreatio autorem jest Éric-Emmanuel Schmitt i jego "Małe zbrodnie małżeńskie", czyli przewrotna, zabawna i pełna zaskakujących zwrotów akcji opowieść o związku dwojga kochających się niegdyś ludzi. Autorowi bestsellerowej powieści "Oscar i Pani Róża" udała się nie lada sztuka, a mianowicie napisał on dramat, który czyta się jak najbardziej wciągającą powieść: - Co prawda krytycy zarzucają mu, że bywa równie sentencjonalny, co Paul Coelho, ale w przypadku tego wydawnictwa jest przede wszystkim ironiczny i przewrotny. Bohaterowie dramatu to małżeństwo z 15-letnim stażem, które musi zmierzyć się z amnezją jednego z partnerów i z rutyną codziennego życia - wyjaśniają goście Czwórki.

Ekspertki
Ekspertki z Bibliocreatio oraz Kasia Dydo polecają książki w cyklu "Look na Book"

Jak żyć razem i nie znudzić się sobą i czy można wykończyć mężczyznę, używając tylko dobroci, dowiesz się z polecanych książek oraz z rozmowy ze "Stacji Kultura", w której wzięły udział Sylwia Stano i Zofia Karaszewska z Bibliocreatio. Do odsłuchania nagrania dołączonego do artykułu namawiają Kasia Dydo i Kuba Kukla.
kul