X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pełzająca śmierć" - kino francuskiej ekstremy

- Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby film "Córka trenera" w konwencji survival attack z huraganem i aligatorami to francuski reżyser Alexandre Aja śpieszy z odpowiedzią - komentował krytyk Błażej Hrapkowicz. 
Kadr z filmu Alexandrea Ajy Pełzająca śmierć
Kadr z filmu Alexandre'a Ajy "Pełzająca śmierć"Foto: mat. pras.
O Audycji
Tytuł "Pełzająca śmierć" nowa jakość horroru?
Prowadzący Hrapkowicz Błażej
Opis

Jego najnowszy film "Pełzająca śmierć" możemy oglądać już w kinach. To reprezentant nowej fali horroru w kinie, choć, odwołuje się do zupełnie innych tradycji niż Ari Aster ("Midsommar", "Hereditary") czy Jordan Peele ("To my", "Uciekaj!"). Jakie kino tworzy Aja?

To kino, które krytycy nazwali nową francuską ekstremą. - Te horrory zaczęły pojawiać się na ekranach francuskich kin po roku 2000 i bazowały na efektach z gatunku gore. Było w nich dużo krwi, a fabuła była dość szokująca, ale nie brakowało w nich komentarza społecznego i zawartej filozoficznej prawdy - opowiadał redaktor naczelny portalu Filmweb Michał Walkiewicz.

Z tego nurtu wywodzi się także Alexandre Aja, którego filmy szybko zostały docenione w Hollywood. Zaczął specjalizować się również w tworzeniu remake'ów, które - jak ocenił Błażej Hrapkowicz stało się świeżym spojrzeniem na klasyki kina grozy. Które filmy twórcy szczególnie polecają krytycy i jak oceniają jego najnowszy film pt. "Pełzająca śmierć"? Więcej na temat twórczości francuskiego reżysera w nagraniu. 

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania, w którym Sebastian Fabjański opowiedział Beacie Kwiatkowskiej o pracy na planach filmów "Mowa ptaków" Xawerego Żuławskiego i "Legiony" Dariusza Gajewskiego.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Audycję prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Goście: Michał Walkiewicz (redaktor naczelny portalu Filmweb)

Data emisji: 25.08.2019

Godzina emisji: 14.15

Playlista
Tagi
Playlista