Polskie Radio
Section05
Błażej Hrapkowicz

Kino rzeczywistości. Co w programie Millennium Docs Against Gravity?

Trwa 20., jubileuszowa odsłona festiwalu Millennium Docs Against Gravity. - Dla nas najsilniejsze i najwybitniejsze kino dokumentalne to są historie, które z pozoru mogłyby się wydawać bardzo lokalne czy intymne - mówi Karol Piekarczyk, dyrektor artystyczny festiwalu. - Te filmy mają jednak bardzo uniwersalny charakter i globalne przesłania. Wszędzie są czytelne.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka festiwal filmowy film dokumentalny Błażej Hrapkowicz

Majówkę spędź z trenerem. O fenomenie serialu "Ted Lasso"

Trener amerykańskiego futbolu Ted Lasso przenosi się do Anglii, by objąć pieczę nad drużyną piłki nożnej i staje się ulubieńcem widzów. - Serial pokazuje, że każdy z nas potrzebuje takiego coacha jak Ted Lasso, który da nam wiarę, że możemy spróbować zmienić nasze życie - mówi Katarzyna Czajka-Kominarczuk, autorka bloga "Zwierz popkulturalny”. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka serial KULTURA FILM Błażej Hrapkowicz

"Bo kto z nas nie marzy". Grzegorz Mołda o filmie "Zadra"

Po debiutanckim "Mateczniku" krytycy pisali, że oto pojawił się polski Yorgos Lanthimos. Człowiek, który będzie robił artystyczne kino inspirowane grecką nową falą. "Zadra" - drugi film Grzegorza Mołdy - stoi na przeciwnym biegunie filmowego świata. - Wyskoczyłem z szuflady, w którą próbowano mnie wcisnąć. Akcja "Zadry" toczy się w świecie hip-hopu, a jej bohaterką jest dziewczyna raperka - mówi reżyser.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka film polski hip-hop FILM kino reżyser Błażej Hrapkowicz