X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przygotowania do ŚDM - rekolekcje przez internet

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2016 16:09
Specjalne rekolekcje on-line mają przygotować wiernych do udziału w Światowych Dniach Młodzieży. - To niezwykle trudne zadanie, bo nie widzimy odbiorców tego, co przekazujemy. Trzeba brać wielką odpowiedzialność za słowa - mówił w Czwórce ks. Michał Olszewski.
Audio
  • Jak wyglądają "od kuchni" internetowe rekolekcje przed ŚDM mówią ks. Andrzej Gołębiowski i ks. Michał Olszewski (Kierunek kraków/Czwórka)
Jak wyglądają rekolekcje przez internet, do kogo są adresowane? O tym w audycji Kierunek Kraków
Jak wyglądają rekolekcje przez internet, do kogo są adresowane? O tym w audycji "Kierunek Kraków"Foto: Glow Images/East News

Za niespełna dwa miesiące do Krakowa przyjadą niemal 2 miliony ludzi z całego świata po to, by spotkać się z papieżem Franciszkiem i razem świętować radość ze swojej wiary i wspólnoty. Wydarzeniu temu poświęcono także specjalne rekolekcje, które mają do niego przygotowywać wiernych. Jak przekonują goście Czwórki, księża Andrzej Gołębiowski i Michał Olszewski, ich tytułowe pytanie, "Czy jesteś gotów?" warto sobie postawić. Każdy odcinek rekolekcji trwać ma... 360 sekund.

- Pomyśleliśmy, że to będzie fantastyczny pomysł, by zorganizować je tuż przed ŚDM i to się udało - wspominał w Czwórce ks. Olszewski, a ks. Gołębiowski tłumaczył, jak w sześciu minutach zawrzeć mądrość, którą należy przekazać podczas zajęć. - To trudne, bo treści, które chcemy pozostawić słuchaczom, muszą być podane w pigułce, a rozważania można tak naprawdę prowadzić w nieskończoność. Problemem jest także brak bezpośredniego kontaktu wzrokowego ze słuchaczami i niemożność odbierania ich emocji - mówił w rozmowie z Czwórką. Tłumaczył, jak działa formuła rekolekcji "360 sekund" i w jaki sposób (mimo tych ograniczeń) księża próbują nawiązać kontakt z odbiorcami. Goście Czwórki opowiadali także, jak jeszcze warto przygotowywać się do Światowych Dni Młodzieży.

Zobacz więcej: Światowe Dni Młodzieży 2016 w Czwórce <<<

W programie wysłuchaliśmy także m.in. rozmowy Przemysława Goławskiego z kard. Stanisławem Ryłko, przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Świeckich, o odbywających się przed ŚDM Dniach w Diecezjach.

***

Tytuł audycji: Kierunek Kraków

Prowadzi: Przemysław Goławski

Goście: ks. Andrzej Gołębiowski (salezjanin, rekolekcjonista), ks. Michał Olszewski (sercanin, dyrektor grupy medialnej Profeto)

Data emisji: 29.05.2015

Godz. emisji: 7.00

kd/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak