Polskie Radio
Section05
Światowe Dni Młodzieży 2016

Komentatorzy podsumowują rok. „500+ to wiekopomna rzecz”

Światowe Dni Młodzieży i wprowadzenie programu 500 plus. To najważniejsze wydarzenia mijającego roku, według sondażu CBOS. W Sobocie po Tygodniu rok 2016 podsumowali Krzysztof Mroczkowski z „Nowego Obywatela”, Marcin Fabianowicz z Centrum Debaty Publicznej, Radosław Żydok z Fundacji Republikańskiej i Piotr Woźniak z Młodych dla Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 CBOS program 500+ Światowe Dni Młodzieży 2016 papież Franciszek Kraków

Najważniejsze wydarzenia roku w Polsce. CBOS: ŚDM 2016

- Sądzę, że największym wydarzeniem 2016 roku było demokratyczne poruszenie społeczne wywołane różnymi działaniami rządu i mobilizacja bardzo wielu osób, które do tej pory nie angażowały się politycznie w protesty i różne inne formy działania politycznego – powiedział w Debacie Poranka Adam Ostolski z Krytyki Politycznej. Edyta Hołdyńska z Do Rzeczy za najważniejsze wydarzenie mijającego roku wskazała natomiast realizację programu 500 Plus.
Zobacz więcej na temat:  Światowe Dni Młodzieży 2016 papież Franciszek program 500+ CBOS PiS NATO Beata Szydło wybory parlamentarne rząd Beaty Szydło szczyt NATO protest protesty w Warszawie demonstracje Komitet Obrony Demokracji

Program 500 plus jednym z najważniejszych wydarzeń 2016 roku

CBOS zadał Polakom pytanie o najważniejsze wydarzenia mijającego roku. Według wyników badania, w 2016 roku najdonioślejszym - w opinii 14 proc. badanych - były odbywające się latem w Krakowie Światowe Dni Młodzieży. Ponad jedna dziesiąta respondentów - 10,3 proc. - za najważniejsze wydarzenie uznała realizację programu Rodzina 500 plus. O tym, na ile program 500 plus jest znaczącym krokiem w budowaniu spójnej polityki społecznej, mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. polityki społecznej Dominik Owczarek.
Zobacz więcej na temat:  Dominik Owczarek program 500+ Światowe Dni Młodzieży 2016

Debata o ŚDM: to był medialny fenomen

- Dostrzegłam wielką wspólnotę światową, która tam się tworzyła mimo lęków poprzedzających to wydarzenie, takich nawet podgrzewanych – powiedziała prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk podczas debaty w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, na którą zaproszeni zostali szefowie mediów publicznych i katolickich.
Zobacz więcej na temat:  Barbara Stanisławczyk chrześcijaństwo Kościół katolicki Polskie Radio Światowe Dni Młodzieży 2016 Światowe Dni Młodzieży 2016 w Polskim Radiu