Przygotowania do ŚDM - rekolekcje przez internet

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2016 16:09
Specjalne rekolekcje on-line mają przygotować wiernych do udziału w Światowych Dniach Młodzieży. - To niezwykle trudne zadanie, bo nie widzimy odbiorców tego, co przekazujemy. Trzeba brać wielką odpowiedzialność za słowa - mówił w Czwórce ks. Michał Olszewski.
Audio
  • Jak wyglądają "od kuchni" internetowe rekolekcje przed ŚDM mówią ks. Andrzej Gołębiowski i ks. Michał Olszewski (Kierunek kraków/Czwórka)
Jak wyglądają rekolekcje przez internet, do kogo są adresowane? O tym w audycji Kierunek Kraków
Jak wyglądają rekolekcje przez internet, do kogo są adresowane? O tym w audycji "Kierunek Kraków"Foto: Glow Images/East News

Za niespełna dwa miesiące do Krakowa przyjadą niemal 2 miliony ludzi z całego świata po to, by spotkać się z papieżem Franciszkiem i razem świętować radość ze swojej wiary i wspólnoty. Wydarzeniu temu poświęcono także specjalne rekolekcje, które mają do niego przygotowywać wiernych. Jak przekonują goście Czwórki, księża Andrzej Gołębiowski i Michał Olszewski, ich tytułowe pytanie, "Czy jesteś gotów?" warto sobie postawić. Każdy odcinek rekolekcji trwać ma... 360 sekund.

- Pomyśleliśmy, że to będzie fantastyczny pomysł, by zorganizować je tuż przed ŚDM i to się udało - wspominał w Czwórce ks. Olszewski, a ks. Gołębiowski tłumaczył, jak w sześciu minutach zawrzeć mądrość, którą należy przekazać podczas zajęć. - To trudne, bo treści, które chcemy pozostawić słuchaczom, muszą być podane w pigułce, a rozważania można tak naprawdę prowadzić w nieskończoność. Problemem jest także brak bezpośredniego kontaktu wzrokowego ze słuchaczami i niemożność odbierania ich emocji - mówił w rozmowie z Czwórką. Tłumaczył, jak działa formuła rekolekcji "360 sekund" i w jaki sposób (mimo tych ograniczeń) księża próbują nawiązać kontakt z odbiorcami. Goście Czwórki opowiadali także, jak jeszcze warto przygotowywać się do Światowych Dni Młodzieży.

Zobacz więcej: Światowe Dni Młodzieży 2016 w Czwórce <<<

W programie wysłuchaliśmy także m.in. rozmowy Przemysława Goławskiego z kard. Stanisławem Ryłko, przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Świeckich, o odbywających się przed ŚDM Dniach w Diecezjach.

***

Tytuł audycji: Kierunek Kraków

Prowadzi: Przemysław Goławski

Goście: ks. Andrzej Gołębiowski (salezjanin, rekolekcjonista), ks. Michał Olszewski (sercanin, dyrektor grupy medialnej Profeto)

Data emisji: 29.05.2015

Godz. emisji: 7.00

kd/ei