Stach Bukowski robi "Pif-paf". Posłuchaj przed premierą

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 18:00
Kochają piosenki Anny Jantar i Zbigniewa Wodeckiego, inspirują się klasyką, rapem i polskim bigbitem. W Czwórce Stach Bukowski zaprezentował swój najnowszy singiel "Pif-paf". 
Audio
  • Stach Bukowski prezentuje nowy singiel (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Stach Bukowski
Stach BukowskiFoto: Mateusz Tomaszuk/Czwórka

Czytaj także
stach bukowski 1200.jpg
Stach Bukowski: inspiruje nas wszystko

- To jest mocny kawałek, fajny i żywiołowy - opowiadają muzycy. - Taki z brzdąknięciem.

Członkowie zespołu tłumacza, że tytuł piosenki nawiązuje do zabaw z dzieciństwa. - Chcieliśmy zwrócić uwagę na to, jak dzieci bawią się na przykład w policjantów i złodziei. Strzelają do siebie z pistoletów z palców i krzyczą pif-paf. Widzimy w tym analogię, do tego, jak zachowujemy się w dorosłym życiu - dodają.

Stach Bukowski to młody zespół z Olsztyna, który tworzy z rockandrollowym polotem i ma ucho do chwytliwych melodii. Szturmem wzięli wszystkie konkursy i przeglądy talentów, w których uczestniczyli. Teraz Agnieszka, Robert i Stanisław kończą pracę nad debiutancką płytą. - 21 marca to będzie dla nas ważny moment. W pierwszy dzień wiosny zaprezentujemy słuchaczom nasz pierwszy album. I nic nam nie zepsuje tej radości - podsumowują goście Czwórki.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Mateusz Tomaszuk

Goście: Agnieszka Kamińska (bas), Robert Ostoja-Lniski (gitara), Stanisław Bukowski (kompozycje, wokal, perkusja)

Data emisji: 28.01.2020

Godzina emisji: 13.05

kul/ac

Czytaj także

Archive: cały czas ostrzymy nasze narzędzia

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 11:40
- Przede wszystkim robimy muzykę. Taką, jaką lubimy. Dlatego uważamy, że jest ponadczasowa, bo uczciwa - mówia członkowie zespołu Archive, który w tym roku świętuje 25-lecie istnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coals o lunatykowaniu i melancholijnym trapie

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 16:00
- Granie koncertów jest fajniejsze niż tworzenie muzyki. Co prawda przygotowania do występów są stresujące, za to świadomość, że możemy na scenie realizować marzenia, rekompensuje nam wszystko - mówią członkowie duetu Coals. 
rozwiń zwiń