NOON: każdy mój album to jakaś muzyczna wolta

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 14:50
"Nobody Nothing Nowhere" to piąty studyjny album producenta NOON-a. - Chyba pierwszy raz w życiu mogę powiedzieć, że jestem w pełni zadowolony z tego, co zrobiłem - śmieje się Mikołaj Bugajak. - Płynę na dobrej fali i liczę, że słuchacze sami zinterpretują sobie to, co zapisałem w dźwiękach.
Audio
  • NOON o nowej płycie "Nobody Nothing Nowhere" (Muzyczny Lunch/Czwórka)
NOON, czyli Mikołaj Bugajak oraz Marcin Harper Hubert
NOON, czyli Mikołaj Bugajak oraz Marcin 'Harper' HubertFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Czytaj także
bartek królik 1200.jpg
Bartek Królik: nie ma takiej muzyki na rynku. Jestem funkowy

Ucieczka donikąd

Głównym motywem, który spaja nowy materiał NOON-a jest ucieczka. - Rozumiana w sensie symbolicznym, ale także namacalnym. Praca nad albumem zbiegłą się w czasie z potrzebą zmian. Miałem dużo przemyśleń związanych z wyjazdem z Warszawy, ze zmianą miejsca do życia - wspomina gość Czwórki.

Urządzenie do pobudzania wyobraźni

Kompozycje na "Nobody Nothing Nowhere" powstawały w różnych miejscach w Polsce i Europie: od pomysłu i pierwszych szkiców zarejestrowanych w Gdyni, poprzez Warszawę i Londyn, aż do finalnych nagrań w Łodzi. Cała produkcję NOON oparł na jednej maszynie. - Całe życie szukałem urządzenia, która zdefiniuje mój styl i będzie przedłużeniem mojej wyobraźni. To sampler Elektron Rytm. Jego możliwości i ograniczenia stymulują moją kreatywność - zdradza.

Nowe nagrania, nowe rozwiązania

Nowy krążek NOON-a został wydany nakładem Nowych Nagrań. - To wytwórnia, której nazwa oddaje w pełni to, co zajmuje mnie teraz w muzyce - tłumaczy producent. - Moje brzmienie ewoluuje, szukam nowych rozwiązań, nie chcę powtarzać znanych już schematów. Każdy mój album to jakaś wolta - podsumowuje artysta.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Marcin Harper Hubert

Gość: Mikołaj Bugajak (Noon)

Data emisji: 26.02.2020

Godzina emisji: 13.05

kul/ac

Czytaj także

Mr Krime: reprezentuję "winylową" generację didżejów

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 11:20
Jako 7-latek zaczął naukę gry na skrzypcach i fortepianie. Dziś Mr Krime uznawany jest za pioniera polskiego turntablismu i właśnie wydaje nowy materiał.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pal Secam. Efekt świeżości i nieporównywalności

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2020 17:04
Pal Secam to duet, którego nazwa pochodzi od nazw systemów telewizji kolorowej.  - Mamy swoje lata i Pal Secam to  wyjście z czarno-białego świata do kolorowego - wyjaśniają. 
rozwiń zwiń