Funkasanki: zrobiliśmy płytę o końcu świata

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 10:50
- Gdyby okazało się, że dziś jest ostatni dzień na Ziemi i jutra już nie będzie to... poszlibyśmy na spacer. To uwalnia głowę, daje perspektywę i dystansuje. O tym opowiadamy na naszej nowej płycie - deklarują  Anka Kaptór i Przemek Starachowski z duetu Funkasanki.
Funkasanki
FunkasankiFoto: Adam Dudek

Zobacz także
funkasanki 1200.jpg
Funkasanki. Balansowanie na granicy gatunków

"Last call" to drugi krążek zespołu. Płyta koncepcyjna, a nie zwykły zbiór piosenek. - Zrobiliśmy płytę o przededniu końca świata. "Last call" to ostanie wezwanie, żeby się rozliczyć z życiem - opowiada Przemek Starachowski.

Posłuchaj
54:29 2020_11_19 13_05_42_PR4_Muzyczny_Lunch.mp3 "Last call" od Funkasanki. Jak brzmi nowa płyta duetu? (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

Koncepcja takiego albumu pojawiła się już w ubiegłym roku. Ale jak przyznają muzycy - potrzebowała dużo czasu, żeby dojrzeć. - Kolejny rok musiał minąć, żebyśmy to przegadali, "przespacerowali" wszystkie pomysły - wspominają rozmówcy Uli Kaczyńskiej. - Płyta "Last call" jest zamkniętą opowieścią, ale już po premierze wiemy, że sprawdza się także jako zestaw piosenek do słuchania i rozkminiania.

Funkasanki - Know My Name (Official Video) / Kayax TV

Zobacz również
Pepe Piotr Rajski fot Tatiana i Karol 1200.jpg
Pepe.: moja muzyka musi oddychać

Duet Funkasanki powstał w Łomży w 2015. Dwa lata poźniej nakładem własnej wytwórni wydali debiutancki album "Funkasanki". W 2018 muzycy dołączyli do projektu "My Name Is New" wytwórni Kayax. Na swoim koncie mają występy u boku Mery Spolsky i Darii Zawiałow, koncert na Kayax Academy "Spotify Masterclass" oraz Fest Festival w Chorzowie, gdzie zagrali wśród takich gwiazd jak Disclosure, Meute, Metronomy, Roisin Murphy czy Little Dragon.

Funkasanki - Do You Remember [Last Call Live Session] / Funkasanki

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Anka Kaptór i Przemek Starachowski (Funkasanki)

Data emisji: 19.11.2020

Godzina emisji: 13.05

kul

Czytaj także

Normal Echo: o mojej muzyce myślę "popowe piosenki"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 09:05
- Normal Echo pojawił się, kiedy byłem już zmęczony muzyką, którą robiłem wcześniej. Odłożyłem na bok intrumentalne eksperymenty i zacząłem tworzyć piosenki - opowiada Dawid Szczęsny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Neena: koledzy ze studiów słuchają moich piosenek

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 12:30
- Muzyczne inspiracje czy fascynacje nie przelatują przeze mnie, tylko gdzieś kumulują się. Jeśli ich echa słychać w moich utworach, to prawdopodobnie zrobiłam to podświadomie - opowiada Neena. Artystka właśnie zadebiutowała krążkiem "Flipside".
rozwiń zwiń