Kondraccy z płytą "Życie roju". Krążek, który nagrała natura

Bogdan i Kacper Kondraccy to ojciec i syn, którzy wspólnie tworzą muzykę i właśnie wydali album wydali album "Życie roju", na którym nie ma ani jednego "klasycznego" instrumentu.
Kondraccy
KondraccyFoto: Jakub Szymański/mat.pras.
O Audycji

illusion_663.jpg
Illusion: "Nóż" wylazł nam spod palców

- Zsamplowaliśmy naturę - mówił Kacper Kondracki. - Nagraliśmy głosy zwierząt z całego świata, choć oczywiście nie wszystko byliśmy w stanie zarejestrować samodzielnie, bo nierzadko były to egzotyczne zwierzęta czy ptaki. Wrzuciliśmy to do naszego samplera i łączyliśmy ścieżki - opowiadał muzyk. Do tak skonstruowanych unikalnych ścieżek muzycy dodali swoje wokale. Jak wspominał Bogdan Kondracki, wszystko zaczęło się, gdy jego syn "rzucił mu wyzwanie". - Zacząłem się zastanawiać, jak to zrobić, jak stworzyć muzykę bez użycia instrumentów, ale idea nagrywania zwierząt otworzyła przed nami bardzo duże możliwości - opowiadał Bogdan Kondracki. 

Posłuchaj
54:41 Czwórka/Muzyczny Lunch 15 lutego.mp3 Bogdan i Kacper Kondraccy o swojej muzyce i płycie "Życie roju" (Muzyczny lunch/Czwórka) 

W czasie kilku lat wspólnej pracy ojca i syna powstało kilkadziesiąt numerów, z których dziewięć znalazło się na płycie. "Życie roju" promuje singiel "Jednorożec z Kairu". Do utworu powstał teledysk, do udziału w którym udało im się namówić gości: Agnieszkę Grochowską i Dawida Podsiadło. - Piosenki powstawały jako improwizacje wokalne. Szukałem różnych sposobów, śpiewałem nisko, wysoko, aż w końcu odkryłem metodę, którą nagrałem "Życie roju" - wspominał Kacper Kondracki w Czwórce.

Źr. Kondraccy - Jednorożec z Kairu (Official Music Video)

Jak wspominali muzycy, płyta tworzona była w "objazdowym studyjku". - To było pięć lokalizacji, z którym najbliższa była nam działka w lesie. Tam doznaliśmy największego zbliżenia z naturą, bo po tym, jak słuchaliśmy sami naszych sampli z odgłosami natury, ptaki reagowały na te dźwięki - wspominał Bogdan Kondracki i jak podkreślał "Życia roju" nie sposób yło zrobić inaczej. - Mój syn to człowiek o bardzo wyrobionym światopoglądzie, podczas wspólnej pracy dostrzegłem w nim ukształtowanego artystę, który ma coś bardzo konkretnego do powiedzenia. Głupotą byłoby to zabijać, spłaszczać czy upopularniać - tłumaczył. 

Kwiat Jabłoni 1200.jpg
Kwiat Jabłoni o nowej płycie": spójna, ale wielowątkowa

Posłuchaj także:

-> Bitamina. Jaka jest historia piosenki "Pytanie do niej"?
-> Damian SyjonFam o "Powstaniu": to utwór wypełniony szczerością 

Zaś jak tłumaczył Kacper Kondracki, współpraca z ojcem to było ważne doświadczenie. - Cieszę się że właśnie taki był mój debiut. Gdybym to robił z kimś innym z pewnością nie byłoby ani tej bliskości, ani takiego luzu i miejsca na kreatywność - tłumaczył. Dzięki temu muzycy stworzyli własną kategorię muzyczną. Dziś podkreślają, że praca nad tą płytą zmieniła ich postrzeganie naszych braci mniejszych. - Zaczęliśmy pracę jako "mieszczuchy", chcieliśmy po prostu zrobić coś oryginalnego. Natomiast ten świat zaczął na nas oddziaływać. Nie potrafimy tego zdefiniować, ale dotknęliśmy wyjątkowego świata, czegoś naprawdę ogromnego, co wpłynęło na nasze życia - tlumaczyli w rozmowie z Czwórką. 

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Bogdan i Kacper Kondraccy (twórcy krążka "Życie roju")

Data emisji: 15.02.2021

Godzina emisji: 13.05

kd

Playlista
Tagi
Playlista