Marta Zalewska o "Więcej": numer bezkompromisowy, jak ja

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 15:40
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem Damian Sikorski rozmawia z Martą Zalewską o utworze "Więcej".
Marta Zalewska
Marta ZalewskaFoto: Bartosz Bajerski

Zobacz
Będzie głośno 5 1200x660.jpg
Wydaj płytę z Będzie Głośno! Zgłoś się do 5. odsłony konkursu!

W 2018 roku Marta Zalewska zgłosiła się do drugiej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Wokalistka, autorka tekstów i multiinstrumentalistka zachwyciła jurorów charyzmą, energią i czystej krwi rock and rollem w kobiecym wydaniu. Konkurs wygrała i razem z Czwórką nagrała debiutancką płytę. - Jestem bardzo szczęśliwa, a wydanie autorskiej płyty jest spełnieniem mojego największego marzenia - mówiła artystka w studiu Czwórki. - Z muzyką mam bardzo dużo wspólnego przez całe życie, więc to bardzo ważna chwila, wszystko przeżywam dziś podwójnie. Chciałam "Więcej" i mam to.

Posłuchaj
03:58 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - marta zalewska 24.06.2021.mp3 Marta Zalewska o utworze "Więcej". Jak wspomina wydanie debiutanckiej płyty? (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Zobacz
Marta Zalewska 1200.jpg
Marta Zalewska - zwyciężczyni naszego konkursu zagrała w Czwórce

"Więcej" to także pierwszy singiel promujący to wydawnictwo. - Pewnego dnia zadzwonił do mnie basista Krzysztof Pacan i powiedział, że skomponował całkiem fajny riff bluesowy, który nawiązuje do estetyki big beatu. Bardzo mi się to spodobało i zabraliśmy się do wspólnej pracy - wspomina Marta Zalewska. - Nie zakładałam, że ten utwór będzie pierwszą piosenką z mojej debiutanckiej płyty. Bo kompozycja nie ma typowej struktury, ma za to rozbudowaną kodę wykańczającą część. Postanowiłam jednak pójść za sugestią Czwórki i mojego wydawcy, i tak oto "Więcej" stało się singlem. Bezkompromisowość tego numeru dobrze określa charakter mojej pierwszej płyty.

Marta Zalewska - Więcej / Czwórka

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 24.06.2021

Godzina emisji: 13.43

kul