Polskie Radio
Section05
Marta Zalewska

Koncert "Kochanowski/Zalewska". Renesansowa poezja w połączeniu z muzyką dawną i gitarowym brzmieniem

Wokalistka i multiinstrumentalistka Marta Zalewska komponując muzykę do wierszy Jana Kochanowskiego udowadnia, że pozostają one ponadczasowe i świetnie sprawdzają się jako teksty współczesnych piosenek. - Oprócz gitar elektrycznych, oprócz smyczków sięgam do muzyki renesansu, ponieważ zajmując się od dziecka muzyką dawną, postanowiłam o ten renesans w muzyce zahaczyć - mówi w Programie 1 Marta Zalewska. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy muzyka rozrywkowa Marta Zalewska muzyka dawna muzyka elektroniczna poezja poezja śpiewana Adam Mickiewicz Jan Kochanowski

Nagrody Mediów Publicznych 2023. Poznaliśmy nominowanych

Poznaliśmy nazwiska nominowanych do Nagród Mediów Publicznych 2023. Kapituły powołane przez Polskie Radio, Telewizję Polską, Polską Agencję Prasową oraz Audytorium 17 będą przyznawać nagrody w czterech kategoriach: Muzyka, Obraz, Słowo i Idea. Polskie Radio nominowało w kategorii Muzyka. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Nagrody Mediów Publicznych media media publiczne Maria Pomianowska Piotr Baron Marek Piekarczyk Marta Zalewska Piotr Cugowski Piotr Kostrzewa Marcin Pospieszalski

Damian Sikorski Projekt - premiera piosenki "Utopiłem się"

Damian Sokorski - dziennikarz Czwórki i łowca muzycznych talentów - prezentuje nową piosenkę "Utopiłem się", w której gościnnie zaśpiewała zwyciężczyni "Wydaj płytę z Będzie głośno!" Marta Zalewska. - Marta wpisała się w utwór idealnie. Przede wszystkim jest zawodowcem. Jest wybitnym muzykiem, ma też bardzo podobną do mojej wrażliwość - mówi Damian Sikorski. - Doskonale zrozumiała, o co mi chodzi w tej piosence i potraktowała ją jak swoją prawdę. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka premiera Damian Sikorski piosenka Marta Zalewska

Damian Sikorski Projekt z nowym singlem. "To bardzo osobiste piosenki"

- Kompozycje, które ujrzały już światło dzienne, to bardzo osobiste piosenki i teksty, które bardzo mnie dotykają. Mam nadzieję, że dotkną również Państwa - przyznaje Damian Sikorski, który w "Muzycznej Jedynce" zaprezentował przedpremierowo kolejny singiel wydany pod szyldem jego projektu. Artystę w nowym utworze "Utopiłem się" wsparła Marta Zalewska.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Damian Sikorski Marta Zalewska muzyka rozrywkowa premiera

6. Dziedziniec Kultury: co piątek koncerty muzycznych gwiazd

Od początku lipca, na dwa wakacyjne miesiące dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zmienia się w muzyczną scenę. A dokładniej: w muzyczne obserwatorium, ponieważ tegoroczna, szósta już edycja Dziedzińca Kultury odbywa się po hasłem "Muzyczne konstelacje" nawiązującym do 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. W Trójce będzie można wysłuchać retransmisji niektórych koncertów.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA KULTURA Rafał Wiśniewski Marta Zalewska Muniek Staszczyk Ania Dąbrowska Michał Żołądkowski Trójka Dziedziniec Kultury

Gwiazdy polskiej muzyki wystąpią na 6. Dziedzińcu Kultury

Już kolejny raz przez dwa wakacyjne miesiące dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zamieni się w muzyczną scenę. A dokładniej – w muzyczne obserwatorium, ponieważ tegoroczna edycja Dziedzińca Kultury odbywa się po hasłem "Muzyczne konstelacje" nawiązującym do 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. I bez przesady te muzyczne konstelacje na scenie, które będzie można zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć, są imponujące!
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA KULTURA koncerty Narodowe Centrum Kultury Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Warszawa Marta Zalewska Muniek Staszczyk Ania Dąbrowska Rafał Wiśniewski Katarzyna Cygler Trójka

Mickiewicz w wydaniu rockandrollowym. Marta Zalewska zaprasza na koncert do Wrocławia

W swojej twórczości Marta Zalewska regularnie sięga do klasyki - tej muzycznej, jak i literackiej. Tym razem artystka ponownie zmierzy się z wierszami Adama Mickiewicza; utwory wieszcza, uzupełnione rockandrollowym brzmieniem, zabrzmią w najbliższą sobotę (17.06) we Wrocławiu. - Zawsze, gdy gramy koncert z tym materiałem, dostaję potem bardzo dużo ciepłych słów od publiczności - opowiada Marta Zalewska.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Marta Zalewska muzyka rozrywkowa Adam Mickiewicz koncert Wrocław

Zakopiańska Wiosna Jazzowa z Jedynką. Marcin Kusy i Paweł Sztompke prosto ze stolicy Podhala [POSŁUCHAJ]

Zakopiańska Wiosna Jazzowa to muzyczne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz Zakopanego. Tegoroczna, już 19. edycja potrwa do 2 maja, a przed nami wieczorne koncerty w ramach "Wiosny Jazzowej 2023". Wystąpią Marta Zalewska Orchestra i Urszula Dudziak. Program 1 Polskiego Radia jest patronem medialnym Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej.
Zobacz więcej na temat:  Urszula Dudziak Marta Zalewska Marcin Kusy Paweł Sztompke Jazz Zakopane koncerty Polskie Radio

"Nasza autorska formuła". Marta Zalewska o widowisku muzycznym z hitami Depeche Mode

- Warszawski Targówek zrzeszył ogromną liczbę fanów zespołu Depeche Mode, ale też fanów naszego teatru, ludzi, którzy chcieli przyjść i zobaczyć, co nowego. Po raz pierwszy proponujemy widowisko muzyczne, to jest taka nasza autorska formuła, w której nienaruszone zostały teksty zespołu Depeche Mode - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marta Zalewska, wokalistka, kierownik muzyczny Teatru Rampa.  
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska płyta album piosenka Depeche Mode Marta Zalewska Marcin Januszkiewicz