CARBON Silesia Festival - "małe spełnienie marzeń"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 16:56
W pierwszy weekend września w niecodziennej przestrzeni Sztolni "Królowa Luiza" w Zabrzu odbyła się pierwsza odsłona CARBON Silesia Festival. Czwórka była patronem medialnym wydarzenia. A żegnający się z imprezą festiwalowicze ocenili go rewelacyjnie. 
Carbon Festival
Carbon FestivalFoto: Mateusz Czech
IMG_1465BB_CatzNDogz.JPG
W kierunku danceflooru. Catz 'n Dogz na CARBON Festival

Na CARBON Silesia Festival pojawili się zarówno najciekawsi twórcy muzyki elektronicznej z całego świata, jak i creme de la creme polskiej sceny klubowej. Zagrali m.in. Gorgon City, Booka Shade Live, Tiger & Woods, Kamp!, Rysy, Technimatic, Gooral, Catz’n Dogz, BOKKA, Alex Niggemann, Kraak & Smaak, LTJ Bukem, Alan Dixon, Third Son, Agim, An On Bast Live, Kuba Sojka, Last Robots, Ros, Marcin Krupa, Harland, Rogers, Vacos, Holiday 80 i Penera.


Posłuchaj
03:19 czwórka muzyczny lunch 06.09.2021.mp3 Kuba Piątkowski i uczestnicy CARBON Silesia Festival dzielą się wrażeniami z imprezy (Muzyczny Lunch/Czwórka)

 

Kuba Piątkowski, Czwórkowy reporter, który uczestniczył w CARBON Silesia Festival dopisuje go do listy letnich imprez, które trzeba odwiedzić. - CARBON Silesia Festival nie odstaje poziomem od najlepszych - ocenia. - Festiwal odbył się w odnowionej sztolni "Królowa Luiza", jej postindustrialny klimat idealnie komponował się z muzyką, którą można było usłyszeć ze wszystkich trzech scen festiwalu - dodaje. 

Sceny zorganizowano w bardzo przemyślany sposób. Didżeje o podobnych stylach występowali jeden po drugim karmiąc parkiety podobnymi brzmieniami. - Dzięki temu, jeżeli znalazło się swój klimat, łatwo było w nim pozostać - mówi Czwórkowy reporter. - W piątek na cenie Jungle można było usłyszeć nieustanny drum'n'bassowy growe. Z kolei scena Carnall była miejscem dla fanów muzyki techno i house, na której w sobotę usłyszeliśmy funk i new disco. 

CARBON Festival koniec 1200.jpg
CARBON Silesia Festival. Za nami finał pierwszej odsłony

Na głównej scenie CARBON Silesia Festival obyły się najbardziej spektakularne występy.  - Tam w piątek zagrała formacja Camp!, która został jednym z faworytów zabrzańskiej publiczności - mówi reporter. - Porywające okazały się koncerty mocno funkowego Kraak & Smaak i zaskakującego każdym dropem duetu Booka Shade - ocenia. - Największą i najbardziej roztańczoną publiczność można było zobaczyć podczas występu głównej gwiazdy festiwalu czyli Gongor City - dodaje. 

Kubie Piątkowskiemu udało się porozmawiać też z uczestnikami tej imprezy. Z Zabrza festiwalowicze wyjeżdżali oczarowani. Mówili o niesamowitych artystach z najwyższej półki, małym spełnieniu marzeń, którym była dla nich ta impreza i nadziei na powrót do Zabrza za rok. 


Źr. CARBON Silesia Festival 2021/ Trailer

CARBON Silesia Festival na żywo zagościł też w audycji Kluboteka, w której Norbert Borzym rozmawiał z organizatorem Igorem Fleiszerem oraz z zaproszonymi do studia artystami.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Materiał: Kuba Piątkowski

Data emisji: 06.09.2021

Godzina emisji: 13.48