CARBON Silesia Festival. Za nami finał pierwszej odsłony

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 08:40
W pierwszy weekend września w niecodziennej przestrzeni Sztolni "Królowa Luiza" w Zabrzu odbyła się pierwsza odsłona CARBON Silesia Festival. Czwórka była patronem medialnym wydarzenia.
Carbon Silesia Festival
Carbon Silesia FestivalFoto: Mateusz Czech

Posłuchaj
03:53 CZWÓRKA Bedzie glosno - carbon 03 09 2021.mp3 CARBON 2021 - Kuba Piątkowski o pierwszych chwilach na festiwalu (Będzie głośno!/Czwórka) 

Posłuchaj
IMG_1465BB_CatzNDogz.JPG
W kierunku danceflooru. Catz 'n Dogz na CARBON Festival

Na CARBON Silesia Festival pojawili się zarówno najciekawsi twórcy muzyki elektronicznej z całego świata, jak i creme de la creme polskiej sceny klubowej. Zagrali m.in. Gorgon City, Booka Shade Live, Tiger & Woods, Kamp!, Rysy, Technimatic, Gooral, Catz’n Dogz, BOKKA, Alex Niggemann, Kraak & Smaak, LTJ Bukem, Alan Dixon, Third Son, Agim, An On Bast Live, Kuba Sojka, Last Robots, Ros, Marcin Krupa, Harland, Rogers, Vacos, Holiday 80 i Penera. - Gorgon City, który według mnie był headlinerem całego festiwalu. Wiele osób przyciągnął też LTJ Bukem, czyli legenda sceny drum'n'bass - opowiada reporter Czwórki Kuba Piątkowski. - Czuć tutaj ekscytację, bo w końcu to pierwsza edycja festiwalu - dodaje. 

Carbon Silesia Festival, fot. Mateusz Czech Carbon Silesia Festival, fot. Mateusz Czech
Posłuchaj
07:35 Czwórka/Stacja Kulturan- Carbon Silesia Festival 01.09..2021.mp3 O Carbon Silesia Festival opowiada jego organizator Igor Fleiszer (Stacja Kultura/Czwórka)

- Teren jest bardzo kompaktowy, więc sceny nie są od siebie zbytnio oddalone - opowiada organizator imprezy Igor Fleiszer. - Przepiękna postindustrialna przestrzeń, którą trzeba zobaczyć, do tego muzyka elektroniczna serwowana przez najlepszych artystów z Polski i zagranicy - myślę, że ten festiwal wpisze się w kalendarz wydarzeń w Polsce.

Posłuchaj
03:55 CZWÓRKA Czwarta Fala - carbon 04 09 2021.mp3 Czy organizator festiwalu ma czas, żeby oglądać koncerty - Kuba Piątkowski rozmawia z Igorem Fleiszerem z CARBON Silesia Festival (Czwarta Fala/Czwórka)

 

Carbon Silesia Festival Carbon Silesia Festival

- Teren jest bardzo kompaktowy, więc sceny nie są od siebie zbytnio oddalone - opowiada Igor Fleiszer. - Przepiękna postindustrialna przestrzeń, którą trzeba zobaczyć, do tego muzyka elektroniczna serwowana przez najlepszych artystów z Polski i zagranicy - myślę, że ten festiwal wpisze się w kalendarz wydarzeń w Polsce.

W studio festiwalowym muzycy, artyści, producenci i dziennikarze rozmawiali o twórczości, produkcji i karierze muzycznej, a także o tym, jak kultura może radzić sobie po trudnych miesiącach pandemii. Uczestnicy CARBON Silesia Festival mogli skorzystać ze strefy chill oraz z food market, na którym pojawiły się specjalnie wyselekcjonowane food trucki oferujące mieszankę światowej kuchni, ale tworzonej w niepowtarzalnym autorskim stylu.

kamp 1200.jpg
"Był sobie numer". "Breaking A Ghost's Heart" Kamp!

Źr. CARBON Silesia Festival 2021/ Trailer

Na CARBON Silesia Festival był reporter Czwórki - Kuba Piątkowski, który relacjonował dla nas wydarzenie przez cały weekend.

 Norbert  "Bert" Borzym na CARBON Silesia Festival 2021
Norbert "Bert" Borzym na CARBON Silesia Festival 2021

CARBON Silesia Festival na żywo zagościł też w audycji Kluboteka, w której Norbert Borzym rozmawiał z organizatorem Igorem Fleiszerem oraz z zaproszonymi do studia artystami.

W sobotę 4 września relację Kuby Piątkowskiego usłyszeliśmy w audycji Czwarta Fala i w Klubotece

Posłuchaj
01:29 CZWÓRKA Kluboteka - carbon 04 09 2021.mp3 CARBON Silesia Festival - LTJ Bukem gwiazdą imprezy? (Kluboteka/Czwórka)

W poniedziałek 6 września Kuba podzieli się swoimi wrażeniami z festiwalu w audycji Muzyczny Lunch.  

***

aw/mat.pras./kul

Czytaj także

Dub Pistols z nowym krążkiem "Addict". "Muzyka z pozytywną energią"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 22:01
Światło dzienne właśnie ujrzał kolejny album od Dub Pistols, zatytułowany "Addict". Na krążku znajdziemy jedenaście kawałków, pełnych pozytywnych emocji. Ale nie tylko. 
rozwiń zwiń